Není to člověk. Australský "démon" zdeptal soupeře, ten raději zahodil raketu

Sport Sport
4. 3. 2021 16:24
Neuvěřitelnou výměnu předvedli v Rotterdamu australští tenisté Alex de Minaur a John Millman. Zazářil v ní především první jmenovaný.
Alex de Minaur.
Alex de Minaur. | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletý De Minaur, přezdívaný "Démon", dostál své pověsti jednoho z nejatletičtějších hráčů na okruhu. Zkušenějšího krajana přiváděl k šílenství a výměna z osmého gemu druhé sady toho byla nejpádnějším důkazem.

Však taky De Minaurova úžasná obrana obletěla svět a už nyní je jasné, že může na konci sezony aspirovat na nejlepší výměnu roku. 

"De Minaur prostě není člověk," napsala Tennis TV k záběrům. Třiadvacátý hráč současného žebříčku si s Millmanem vyměnil 44 úderů, aby v závěru náročné výměny soupeře vydeptal vítězným úderem zahraným z hluboké defenzivy. 

"Za to by se nemusel stydět ani Nadal," vysekl De Minaurovi poklonu jeden z fanoušků na Twitteru a srovnání se španělským šampionem je v případě rodáka ze Sydney stále častější.

Jednatřicetiletý Millman, vědom si toho, že v celé výměně neudělal vůbec nic špatně, po posledním úderu jen zoufale zahodil raketu, zůstal stát a s nevěřícným úsměvem zíral na svého krajana.

De Minaur přes Millmana postoupil ve dvou setech, v dalším kole ho ale z turnaje v Rotterdamu vyřadil Japonec Kei Nišikori.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy