Není pravda, že jsem měla 700 drinků. Fanynka žádá od Kyrgiose odškodnění

ČTK ČTK
23. 8. 2022 15:38
Fanynka, kterou Nick Kyrgios během finále Wimbledonu obvinil z opilosti, se rozhodla proti australskému tenistovi podniknout právní kroky. Sedmadvacetiletý hráč se podle ní dopustil svým bezohledným a nepodloženým prohlášením pomluvy.
Wimbledon 2022, 2. den (Nick Kyrgios)
Wimbledon 2022, 2. den (Nick Kyrgios) | Foto: Reuters

Známý bouřlivák Kyrgios si ve finále se Srbem Novakem Djokovičem stěžoval rozhodčímu na to, že na něj žena během výměn mluvila. "Je to ta, co vypadá, jako by měla 700 drinků, kámo," řekl australský tenista sudímu, který po něm chtěl, aby fanynku identifikoval.

Divačku, kterou byla dvaatřicetiletá polská právnička Anna Palusová, z tribuny centrálního dvorce vyvedli. Žena uvedla, že měla dva alkoholické nápoje. Po nějaké době se mohla na své místo v ochozech vrátit.

"Nejenže nepravdivé obvinění pana Kyrgiose mi ten den způsobilo značné škody, což mělo za následek mé dočasné vyhoštění z arény, ale sledovaly ho a četly o něm miliony lidí po celém světě. To ublížilo mně i mé rodině," uvedla Palusová v prohlášení citovaném agenturou Reuters.

Případnou finanční částku od Kyrgiose chce věnovat na charitu. "Doufám, že se pan Kyrgios zamyslí nad škodou, kterou způsobil mně a mé rodině, a navrhne rychlé řešení této záležitosti. Pokud to nebude ochoten udělat, jsem odhodlána domoct se spravedlnosti u Nejvyššího soudu," dodala.

Kyrgios, který s Djokovičem prohrál ve čtyřech setech, dostal pokutu 4000 dolarů (téměř 100 000 korun) za užití sprostých slov. Vulgární byl také před královskou lóží, v níž seděl i tehdy osmiletý princ George.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Antimonopolní úřad oslovil kvůli vyšetřování růstu cen potravin 200 firem

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se zabývá 40 podněty ohledně nepřiměřeného růstu cen potravin. Kromě toho vede vlastní vyšetřování, které má zmapovat strukturu trhu a cenový vývoj v celém řetězci od zemědělce až po prodej konečnému zákazníkovi. V souvislosti s tímto vyšetřováním už úřad oslovil 200 firem ze všech částí výrobního, zpracovatelského a prodejního řetězce. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

"Úřad provádí zrychlené šetření týkající se konkrétně mouky, másla, mléka, vajec a kuřecího masa, a to v celém vertikálním řetězci od prvovýrobců přes zpracovatele až po maloobchodní prodejce. V této souvislosti už si úřad vyžádal informace od téměř dvou set podnikatelských subjektů, v současné době pak oslovuje profesní a oborová sdružení v zemědělském a potravinářském sektoru," uvedl ve zprávě předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Smyslem tohoto vyšetřování je zjistit, v které části výroby a prodeje potravin se ceny zvyšovaly cen a zda u některých firem nešlo o protisoutěžní jednání. Úřad konstatoval, že po narušení dodavatelských řetězců v době pandemie covidu a po začátku války na Ukrajině se skokové zvýšení nákladů přelévá postupně od prvovýrobců, tedy zemědělců přes zpracovatele až na koncového spotřebitele.

"Přestože ve většině případů je zdražení nejspíše výsledkem navýšení cen vstupů ve všech stupních výrobně-zpracovatelského a odbytového řetězce, v některých případech nelze vyloučit, že na růstu cen se mohly podepsat i zakázané dohody nebo zneužití dominantního postavení některých podniků, případně zneužití takzvané významné tržní síly," uvedl Mlsna.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku podle úřadů překročil padesát tisíc

Počet mrtvých po zemětřesení ze začátku února v Turecku překročil 50 tisíc, oznámily v pondělí turecké úřady. V Sýrii, jejíž severní část otřesy také silně zasáhly, zemřelo podle odhadů nejméně 6000 lidí.

Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zemětřesení v jeho zemi způsobilo škody za více než 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), informovala agentura AFP. Evropská komise přislíbila poskytnout na rekonstrukci Turecka jednu miliardu eur (zhruba 24 miliard Kč).

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Pošta by mohla propustit až 4000 lidí, tvrdí odboráři

Česká pošta by podle odhadu odborářů mohla v polovině roku propustit až 4000 z celkem 25 000 lidí. Většinou půjde o zaměstnance z 300 rušených poboček, ale i další profese. Uvedl to předseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty Evžen Dvorský. Hnutí, které patří k menším odborovým centrálám na poště, zároveň ode dneška zahájilo stávkovou pohotovost. Další odborové organizace se k vyhlášení stávkové pohotovosti podle informací ČTK nepřipojily.

"Ke stávkové pohotovosti vyhlášené panem Dvorským se nepřipojujeme. Situaci České pošty, pošťáků a podmínky pro poskytování veřejných poštovních služeb řešíme dlouhodobě, vynakládáme velké úsilí pro změnu systému financování veřejných poštovních služeb ze strany státu. Nesouhlasíme s připravovaným rušením pracovních pozic, máme obavy z přetěžování zaměstnanců a ze zhoršení dostupnosti a kvality poštovních služeb," řekla předsedkyně největší odborové centrály, Odborového svazu zaměstnanců poštovních, telekomunikačních a novinových služeb, Jindřiška Budweiserová.

Odboráři již v lednu podle Budweiserové předali poslancům i ministrům petici s 27 500 podpisy, aby se situací na poště zabývali. Tuto středu se má podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) situací na poště a její plánovanou transformací zabývat vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy