reklama
 
 

Nemohla jsem dýchat, chtělo se mi zvracet. Kvitovou semlelo wimbledonské pohřebiště

5. 7. 2017 22:10
"Cítila jsem se jako nějaké zvíře. Jako velmi pomalé zvíře," rozesmála Petra Kvitová novináře po svém vyřazení ve Wimbledonu. Jinak to ale bylo povídání plné lítosti a smutku, byť česká tenistka cítila vděčnost, že se na milovaný grandslam mohla vrátit.

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Tělo řeklo dost. Petra Kvitová ve Wimbledonu prohrála s Madison Brengleovou i kvůli zdravotní indispozici. Od rána se cítila unavená, během zápasu pak přišla nevolnost.

"Na začátku jsem se cítila dobře, ale jak byl ten zápas delší a delší, začínalo to být špatné. Nemohla jsem dýchat, cítila jsem se nemocná, chtělo se mi zvracet," vysvětlila česká dvojka po svém nečekaném vyřazení.

Ošetření si vyžádala až před poslední hrou zápasu, za stavu 2:5 v rozhodujícím setu. "Úplně nejvíc špatně mi fakt bylo až úplně na konci."

"Nedařilo se mi vrátit se do setu a síly rychle ubývaly. Bolel mě žaludek. Teď se cítím slabší, bolí mě hlava. Nevím o co jde, třeba za pár dní onemocním a bude jasno, čím to bylo," dodala.

Pohádkový návrat na oblíbený travnatý turnaj tak skončil předčasně. "Cítím se vděčná za tu šanci. Že jsem tady mohla být. Na druhou stranu je mi líto, že musím pryč tak brzy," prohlásila Kvitová.

Jako vyloženou tragédii porážku ve druhém kole ale nebere. Na rozdíl od bookmakerů sama sebe za favoritku Wimbledonu nepovažovala. "Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že bych tady mohla vyhrát titul. Opravdu ne. Pohádka by to byla hezká, ale já zůstala nohama na zemi," řekla na tiskové konferenci.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka se ale díky neúspěšné misi zase něco důležitého dozvěděla. "Teď už vím, jak tvrdě musím dál pracovat. Bude to dlouhý proces. Musím zlepšit hodně věcí," přiznala a potvrdila chuť a touhu po dalším postupném zlepšení.

Její zápas s Brengleovou, se kterou před dnešním zápasem prohrála dva ze tří duelů, neměl od rána určený kurt. Nakonec osud chtěl, že musela na dvorec číslo 2. Kurt přezdívaný "pohřebiště favoritů" nemá ráda.

"Já už tam nechci hrát," kroutila hlavou. "Říkala jsem si, že už přece nejsem tak pověrčivá. Ale ono je to tam opravdu zvláštní, nesedí mi to. Jak tam svítí slunce z jedné strany, tak se mi špatně podávalo," vysvětlila.

Kvitová uznala, že ji myšlenka rychlého návratu na kurty natolik pohltila, že zapomněla odpočívat. "Poslední měsíce byly těžké v tom, že jsem musela tvrdě pracovat, abych se mohla rychle vrátit. Zapomněla jsem dobít baterky. A náročné to bylo i emocionálně," uvedla česká dvojka.

Zjistila, že během jednoho úspěšného turnaje v Birminghamu se chybějící herní praxe dohnat nedá. "Šest měsíců je dlouhá doba, nejde to jen tak vymazat," podotkla a své plány na nejbližší období nechtěla příliš konkretizovat.

"Musím se objednat na rehabilitace kvůli konečkům prstů, chci vidět děti, jako pyšná teta. Pak si sedneme s trenéry a vymyslíme, co dál."

V tuto chvíli je Kvitová přihlášená na severoamerické turnaje v New Havenu, Torontu a Cincinnati. A pochopitelně také na US Open, kde by pohádka o jejím návratu měla naplno pokračovat.

autor: Aleš Vávra | 5. 7. 2017 22:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama