Němka Siegemundová zničila po Venus Williamsové i Šafářovou. Ta příliš chybovala

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 4. 2017 7:49
Česká tenistka si čtvrtfinále turnaje v americkém Charlestonu nezahraje.
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Reuters

Charleston - Lucie Šafářová skončila na antukovém turnaji v Charlestonu v osmifinále po prohře s Němkou Laurou Siegemundovou. Patnácté nasazené české tenistce se zápas nevydařil a po řadě nevynucených chyb podlehla 2:6 a 3:6.

Siegemundová, která ve druhém kole nečekaně vyřadila domácí Venus Williamsovou, trápila Šafářovou hlavně skvělými stopbaly. Jejich první vzájemný zápas skončil po 80 minutách.

Náladu si pak Šafářová částečně spravila ve čtyřhře, v níž tvoří nejvýše nasazený pár s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Favoritky prošly bez problémů do čtvrtfinále. Už o kolo dále jsou v deblové soutěži v Charlestonu Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu v USA (antuka, dotace 776.000 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo:

Siegemundová (Něm.) - Šafářová (15-ČR) 6:2, 6:3, Wozniacká (5-Dán.) - Rodionovová (Austr.) 6:3, 6:3, Kasatkinová (Rus.) - Gavrilovová (Austr.) 6:3, 4:6, 6:0, Rogersová (USA) - Ósakaová (Jap.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Šafářová, Matteková-Sandsová (1-ČR/USA) - Halbauerová, Keninová (USA) 6:3, 6:2.

Čtvrtfinále:

Hradecká, Siniaková (4-ČR) - Juraková, Rodionovová (Chorv./Austr.) 6:2, 6:4, Atawová, Ostapenková (USA/Lot.) - Hlaváčková, Mirzaová (2-ČR/Indie) 6:2, 6:4.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy