"Nemáme signály, odmala mě neposlouchá." Gauffová se před rozhodčí pustila do otce

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 5. 2022 9:31
Neměla to zapotřebí. Mladá americká tenisová hvězda Cori Gauffová potvrdila v nedělním prvním kole French Open roli favoritky, dokonce kanadské soupeřce uštědřila kanára. V zápase ale dostala varování od rozhodčí, že jí její otec z trenérského boxu radí. Proti tomu se osmnáctiletá tenistka ostře ohradila.
Cori Gauffová
Cori Gauffová | Foto: Reuters

Osmnáctiletá rodačka z Atlanty patří k největším tenisovým talentům na ženském okruhu, momentálně je z ní 23. hráčka světa, a tak v prvním kole antukového grandslamu proti Rebecce Marinoové platila za velkou favoritku. Však také vyhrála celkem s přehledem 7:5 a 6:0.

Přesto se její zápas neobešel bez zádrhele. Rozhodčí Marijana Veljovičová ji ve druhém setu mezi výměnami upozornila na nepovolné trénování z jejího trenérského boxu. Obzvlášť se jí nelíbila gesta rukou, které otec Američanky na svou dceru ukazoval.

"A co mám dělat? Nemáme žádné signály. Co po mně chcete, abych mu řekla?" rozkřikla se na sudí Gauffová. 

"Promluvíme si o tom později," snažila se ji uklidnit rozhodčí na umpiru. 

Američanka udržela nervy na uzdě, gem vyhrála a pak si to šla s Veljovičovou vyříkat. 

"Říkám mu to od osmi let, ať se mnou na kurtu nekomunikuje, ale je to marné. Tak co mám dělat? Vím, že mě z ničeho neobviňujete, ale je to poprvé, co mi nějaký rozhodčí tohle říká," pustila se pak Gauffová před rozhodčí do svého tatínka, který je zároveň jejím hlavním trenérem.

Veljovičová její postoj pochopila a dál už incident nerozváděla. Tenistka se pak k celé události vrátila ještě na tiskové konferenci. 

"Vím, že jen dělá svou práci a v podstatě mi jen řekla, ať si na to dám pozor, ale já ani žádná jeho gesta neviděla, vůbec nevím, co mi naznačoval," přiznala.

Gauffová je v Paříži pod tlakem velkých očekávání, minulý rok tu dokráčela po skvělých výkonech až do čtvrtfinále, odkud ji vyřadil budoucí šampionka Češka Barbora Krejčíková. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Česko čeká tropické pondělí. Teploty odpoledne překročí 31 stupňů, na východě hrozí požáry

V pondělí čekají celé Česko tropické teploty, odpoledne překročí 31 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí pro všechny kraje. Na Moravě a ve Slezsku podle něj hrozí zvýšené riziko vzniku a šíření požárů.

Výstraha před vysokými teplotami platí od pondělních 11:00 do 20:00. Varování před požáry je v platnosti pro kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský rovněž od pondělních 11:00. "Během týdne neočekáváme výraznější srážky, které by nebezpečí požárů snížily, proto bude varování v platnosti do odvolání," uvedl v neděli ČHMÚ.

Lidé by kvůli vysokým teplotám měli dodržovat pitný režim, pít neslazené nealkoholické nápoje, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Odpoledne by měli omezit tělesnou zátěž. Meteorologové rovněž zdůrazňují, aby lidé nenechávali děti a zvířata na přímém slunci, zejména v zavřených automobilech.

"V noci na úterý a pravděpodobně i během středy očekáváme zejména v Čechách výskyt intenzivních bouřek doprovázených přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru," uvedl ČHMÚ. Prozatím se jedná o předběžné varování, výstrahu s konkrétními stupni nebezpečí vydají meteorologové v pondělí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy