Nekňourá a její hra baví. Ale kdo to k čertu je? Twitter tleská české senzaci Muchové

Sport Sport, Twitter
30. 8. 2018 11:02
Fanoušci na celém světě jsou u vytržení. Neznámá Češka na US Open vyřadila hvězdnou Garbině Muguruzaovou.

"Karolína Muchová. Zapamatujte si tohle jméno. Ohromující výkon. Jakou hru má!" Tak se divil tenisový fanoušek Jonathan Newman. Celkově je na sítích citelný šok z toho, kde se vlastně dvaadvacetiletá česká tenistka vzala.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy