Největší hysterka všech dob. Kerberová neunesla porážky s osmnáctiletou hvězdou

av av
27. 3. 2019 10:37
Svěží vítr jménem Bianca Andreescuová probouzí nadšení mezi tenisovými fanoušky na celé planetě. Některým konkurentkám na okruhu WTA ale raketový nástup osmnáctileté hvězdy velkou radost neudělal. Třeba Němce Angelique Kerberové.
Bianca Andreescuová se nechává ošetřovat v utkání s Angie Kerberovou.
Bianca Andreescuová se nechává ošetřovat v utkání s Angie Kerberovou. | Foto: Reuters

Úřadující šampionka Wimbledonu se s Andreescuovou střetla na obou březnových amerických turnajích. A nepochodila. Ve třech setech s ní prohrála ve finále v Indian Wells i ve třetím kole v Miami. 

Kanadské zjevení jednatřicetiletou Kerberovou překvapilo natolik, že ztratila svůj pověstný klid a vybrané sportovní chování. Po druhé porážce na Floridě Němka přímo na kurtu Andreescuovou urazila, za což schytala negativní reakce dokonce i od svých vlastních fanoušků.

"Biggest drama queen ever." - "Jsi největší hysterka všech dob." Tak nějak by se dala přeložit věta, kterou Kerberová vyřkla při podání rukou u sítě. Německé tenistce se nelíbilo, že se kanadská teenagerka nechávala během zápasu ošetřovat, ale pak ve třetím setu Kerberovou smetla jasným poměrem 6:1. Takový debakl trojnásobná grandslamová vítězka neustála.

Druhý den ráno si německá tenistka svou chybu uvědomila a na sociální sítě umístila text s gratulací soupeřce. Ovšem bez omluvy. Na to se jako jeden z prvních ozval Nick Kyrgios. Australský tenista se Kerberové vysmál za to, jak se opožděně snaží situaci zachránit.

Další spousta ohlasů následovala. "Byla jsi jednou z mých oblíbených hráček dlouhé roky. Teď jsi ztratila respekt u velkého množství fanoušků a lidí z médií," zněl jeden z nich.

Tenisoví příznivci hojně Kerberové vyčítali, že by měla jít mladým hráčkám příkladem a správně zmiňovali, že "hysterickou" reakci paradoxně předvedla právě německá hráčka. Němce mimo jiné radili, že příště bude lepší upřímná omluva než falešně vypadající gratulace z dílny jejího PR týmu.

"Děláš si legraci? Měla jsem tě moc ráda, až do včerejší noci. Akceptuj porážku, Bianca není hysterka, opravdu měla zdravotní problémy," napsala jedna z fanynek.

Což se ostatně ukázalo jako pravda. Další utkání proti Estonce Anett Kontaveitové už Andreescuová nedohrála. "Tělo mi řeklo, že už toho má dost," uvedla Kanaďanka a prozradila, že ji rameno trápilo už od finálového utkání v Indian Wells, kde získala překvapivý titul.

Sama zároveň nechtěla konflikt nijak rozdmýchávat. "Něco mi u sítě řekla, ale přesně nevím, co to bylo. Ani se na to nechci soustředit, raději se budu bavit o tenise," prohlásila Andreescuová na tiskové konferenci.

Kanadská kometa si teď dá pár týdnů pauzu, ráda by se ale vrátila před fedcupovým víkendem a stihla baráž týmové soutěže s Češkami v Prostějově.

Kerberové gratulace na sociální síti:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy