Největší hysterka všech dob. Kerberová neunesla porážky s osmnáctiletou hvězdou

av av
27. 3. 2019 10:37
Svěží vítr jménem Bianca Andreescuová probouzí nadšení mezi tenisovými fanoušky na celé planetě. Některým konkurentkám na okruhu WTA ale raketový nástup osmnáctileté hvězdy velkou radost neudělal. Třeba Němce Angelique Kerberové.
Bianca Andreescuová se nechává ošetřovat v utkání s Angie Kerberovou.
Bianca Andreescuová se nechává ošetřovat v utkání s Angie Kerberovou. | Foto: Reuters

Úřadující šampionka Wimbledonu se s Andreescuovou střetla na obou březnových amerických turnajích. A nepochodila. Ve třech setech s ní prohrála ve finále v Indian Wells i ve třetím kole v Miami. 

Kanadské zjevení jednatřicetiletou Kerberovou překvapilo natolik, že ztratila svůj pověstný klid a vybrané sportovní chování. Po druhé porážce na Floridě Němka přímo na kurtu Andreescuovou urazila, za což schytala negativní reakce dokonce i od svých vlastních fanoušků.

"Biggest drama queen ever." - "Jsi největší hysterka všech dob." Tak nějak by se dala přeložit věta, kterou Kerberová vyřkla při podání rukou u sítě. Německé tenistce se nelíbilo, že se kanadská teenagerka nechávala během zápasu ošetřovat, ale pak ve třetím setu Kerberovou smetla jasným poměrem 6:1. Takový debakl trojnásobná grandslamová vítězka neustála.

Druhý den ráno si německá tenistka svou chybu uvědomila a na sociální sítě umístila text s gratulací soupeřce. Ovšem bez omluvy. Na to se jako jeden z prvních ozval Nick Kyrgios. Australský tenista se Kerberové vysmál za to, jak se opožděně snaží situaci zachránit.

Další spousta ohlasů následovala. "Byla jsi jednou z mých oblíbených hráček dlouhé roky. Teď jsi ztratila respekt u velkého množství fanoušků a lidí z médií," zněl jeden z nich.

Tenisoví příznivci hojně Kerberové vyčítali, že by měla jít mladým hráčkám příkladem a správně zmiňovali, že "hysterickou" reakci paradoxně předvedla právě německá hráčka. Němce mimo jiné radili, že příště bude lepší upřímná omluva než falešně vypadající gratulace z dílny jejího PR týmu.

"Děláš si legraci? Měla jsem tě moc ráda, až do včerejší noci. Akceptuj porážku, Bianca není hysterka, opravdu měla zdravotní problémy," napsala jedna z fanynek.

Což se ostatně ukázalo jako pravda. Další utkání proti Estonce Anett Kontaveitové už Andreescuová nedohrála. "Tělo mi řeklo, že už toho má dost," uvedla Kanaďanka a prozradila, že ji rameno trápilo už od finálového utkání v Indian Wells, kde získala překvapivý titul.

Sama zároveň nechtěla konflikt nijak rozdmýchávat. "Něco mi u sítě řekla, ale přesně nevím, co to bylo. Ani se na to nechci soustředit, raději se budu bavit o tenise," prohlásila Andreescuová na tiskové konferenci.

Kanadská kometa si teď dá pár týdnů pauzu, ráda by se ale vrátila před fedcupovým víkendem a stihla baráž týmové soutěže s Češkami v Prostějově.

Kerberové gratulace na sociální síti:

 

Právě se děje

před 2 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy