Nejlepší roztřískání rakety v historii. Tohle už je umění, smějí se tenisté výbuchu

Rudolf Černík
13. 6. 2019 12:24
Že tenista rozbije v návalu vzteku raketu, není nijak neobvyklý obrázek. Výlev, jaký předvedl španělský hráč Mario Vilella Martinez na challengeru v kazachstánském Šimkentu, se ale běžným "normám" vymyká.
Španělský hráč Mario Vilella předvedl na kurtu pořádný výlev | Video: @ATPChallenger

Třiadvacetiletý Martinez podával v utkání proti Tomislavu Brkičovi z Bosny a Hercegoviny v rozhodujícím třetím setu za stavu 5:6 na vyrovnání skóre. Jenže v gemu udělal tři dvojchyby a při mečbolu zahrál příliš dlouhý forhend.

To už 262. hráč světového žebříčku neunesl, raketou mlátil do antuky jak smyslů zbavený, nakonec její zbytky mrštil proti zdi.

"Tohle je nejlepší roztřískání rakety, jaké jsem kdy viděl," komentoval jeho počínání Ben Rothenberg, respektovaný tenisový novinář z New York Times.

A přidaly se i další tenisové osobnosti. "Tohle už je umění. Deset bodů z deseti," napsala Laura Robsonová, jež v páru s Andym Murrayem získala stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře na olympiádě v roce 2012. "Souhlas," reagovala na její tweet Američanka Coco Vandewegheová, někdejší desítka světového žebříčku.

Čtvrtfinalistka nedávného French Open Madison Keysová prozradila, že takhle by se chovala snad jen v případě, že by prošvihla epizodu ze svého oblíbeného televizního seriálu Big Little Lies (Sedmilhářky).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy