Nejedla, nemluvila, nechtěla na kurt. Jsem na sebe hrdá, hlásí Kvitová z Paříže

Aleš Vávra Aleš Vávra
7. 10. 2020 17:31
Petra Kvitová na French Open porazila nejen čtvrtfinálovou soupeřku Lauru Siegemundovou, ale i obrovskou nervozitu, která ji sužovala od středečního rána a neustoupila ani po vítězství. Dvojnásobná šampionka Wimbledonu je po osmi letech podruhé v kariéře v semifinále pařížského grandslamu. Zítra jde znovu na věc.
Petra Kvitová je v semifinále Roland Garros. | Video: Associated Press

"Jsem opravdu velmi hrdá na všechno, co jsem dnes na kurtu dokázala," zářila třicetiletá hráčka spokojeností. Po výhře 6:3, 6:3 nad německou soupeřkou postoupila do semifinále Roland Garros a ještě při rozhovorech s novináři s ní třásly návaly nebývalé nervozity.

"Byla jsem strašně nervózní od chvíle, co jsem dnes vstala," přiznala.

"Vím, že nervy jsou dobré, člověk by je měl mít před takovým zápasem. Takže jsem ráda, že jsem je měla, na druhou stranu někdy je trochu moc složité to ustát," prohlásila.

"Nechtěla jsem mluvit, nechtěla jsem jíst, nechtěla jsem se hýbat. Nechtěla jsem jít na kurt a hrát. Naštěstí jsem věděla, že jakmile vstoupím na dvorec, bude to hned lepší," popsala Kvitová nelehkou čtvrteční cestu do arény Philippa Chatriera.

Nakonec ani při samotném utkání kýžené uvolnění nepřišlo. "Abych byla upřímná, jsem ráda, že je konec, ale pořád to napětí cítím."

Pohodlný postup mezi čtyři nejlepší hráčky, který zažila v Paříži zatím jen v roce 2012, proto považovala za o to cennější.

"I přes ty pocity jsem našla způsob, jak hrát skvělý tenis, jak se vyrovnat s velkým tlakem. Jsem za to šťastná. Je to i příjemné zjištění do budoucna," prohlásila.

Čekala boj o každý míč proti nevyzpytatelné soupeřce. Siegemundová jí podle předpokladů měla notně komplikovat život variabilní hrou. Kvitová ale předvedla maximum a její největší zbraně jednoznačně diktovaly tempo zápasu.

"V prvním setu jsem výborně podávala. Pak to bylo o pár míčích. Když jsem podání ztratila, získala jsem ho rychle zpátky. Pořád jsem byla v zápase, pořád jsem zůstávala pozitivní, pořád jsem bojovala o každý míč," popisovala Kvitová klíče k úspěchu.

Němka podle hodnocení Kvitové nedělala příliš lehkých chyb. "Musela jsem pořád běhat k síti, používala hodně kraťasů. Jsem ráda, že jsem některé z nich doběhla. Celkově jsem velmi spokojená s výkonem," dodala třicetiletá Češka, která se v boji o finále utká ve čtvrtek s vítězkou Australian Open Američankou Sofií Keninovou.

Na otázku, zda se cítí být lepší antukářkou než před osmi lety, kdy v semifinále prohrála s pozdější vítězkou, odpověděla zamítavě.

"Na antuce jsem pořád stejná. Letos jsem se dokázala vyrovnat s počasím a myslím si, že před osmi lety to byl z tohohle pohledu podobný turnaj jako letos," uvedla.

Pochválila se za to, jak v posledních letech dokázala vylepšit své výsledky na grandslamových turnajích. Po loňském finále v Austrálii bude o postup do boje o titul bojovat i na Roland Garros.

Semifinále proti Keninové odehraje už ve čtvrtek odpoledne, má tedy minimum času na regeneraci a srovnání myšlenek. "Jsou to těžké dva dny, vím, že si nemůžu odfrknout. Fyzicky ani psychicky," podotkla česká tenistka.

Přesto věří, že její spanilá jízda bez ztráty setu v Paříži může dál pokračovat. "Jsem na sebe hrdá a doufám, že moje cesta tady ještě nekončí," uzavřela sebevědomě.

Parádní pařížské představení pokračuje. Kvitová vyřídila i Němku, zahraje si o finále | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy