Slzy pro Kobeho, pak tenis z jiné planety. Nadal s Kyrgiosem nadchli Melbourne

Bitva tenisových rivalů Rafaela Nadala a Nicka Kyrgiose zvedala diváky ze sedadel. Podívejte se na fotografie z melbournské arény Roda Lavera.
Tenisté se v pondělí v Melbourne probudili do smutného dne. Po ránu zjistili, že v Kalifornii tragicky zahynula modla mnohých z nich. Basketbalistu Kobeho Bryanta obdivoval také Nick Kyrgios.
Australský tenista nastoupil do arény Roda Lavera v dresu Los Angeles Lakers se jmenovkou Bryant na zádech. A před rozvičením se v jeho očích dokonce zaleskly slzy. Na místě tak byly obavy, zda je Kyrgios stoprocentně mentálně připraven na těžký osmifinálový duel.
Natěšené publikum se však velmi brzy mělo dozvědět, že je připraven velmi dobře. Ve vzduchu se vznášel příslib fantastického utkání.
Nadal byl v prvním setu lepší, jeho soupeř se přece jen rozjížděl pomaleji. Ale když už se rozjel, stálo to za to. Jestliže devatenáctinásobný grandslamový šampion získal první sadu 6:3, Kyrgios mu ve druhém oplatil stejným výsledkem.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
27. 1. 2020 14:46
Muži, kteří už nemohou být rozdílnejší. Dokonalý perfekcionista a milovník přísné rutiny na jedné straně, spontánní a nevyzpytatelný supertalent na druhé. Bitva tenisových rivalů Rafaela Nadala a Nicka Kyrgiose zvedala diváky ze sedadel. Podívejte se na fotografie z melbournské arény Roda Lavera.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy