Slzy pro Kobeho, pak tenis z jiné planety. Nadal s Kyrgiosem nadchli Melbourne

Bitva tenisových rivalů Rafaela Nadala a Nicka Kyrgiose zvedala diváky ze sedadel. Podívejte se na fotografie z melbournské arény Roda Lavera.
Tenisté se v pondělí v Melbourne probudili do smutného dne. Po ránu zjistili, že v Kalifornii tragicky zahynula modla mnohých z nich. Basketbalistu Kobeho Bryanta obdivoval také Nick Kyrgios.
Australský tenista nastoupil do arény Roda Lavera v dresu Los Angeles Lakers se jmenovkou Bryant na zádech. A před rozvičením se v jeho očích dokonce zaleskly slzy. Na místě tak byly obavy, zda je Kyrgios stoprocentně mentálně připraven na těžký osmifinálový duel.
Natěšené publikum se však velmi brzy mělo dozvědět, že je připraven velmi dobře. Ve vzduchu se vznášel příslib fantastického utkání.
Nadal byl v prvním setu lepší, jeho soupeř se přece jen rozjížděl pomaleji. Ale když už se rozjel, stálo to za to. Jestliže devatenáctinásobný grandslamový šampion získal první sadu 6:3, Kyrgios mu ve druhém oplatil stejným výsledkem.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
27. 1. 2020 14:46
Muži, kteří už nemohou být rozdílnejší. Dokonalý perfekcionista a milovník přísné rutiny na jedné straně, spontánní a nevyzpytatelný supertalent na druhé. Bitva tenisových rivalů Rafaela Nadala a Nicka Kyrgiose zvedala diváky ze sedadel. Podívejte se na fotografie z melbournské arény Roda Lavera.
 

Právě se děje

před 4 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni, analýza to zdůvodňuje pandemií

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy