Nehodlám si na nic stěžovat, odmítla Kvitová kontroverze. Covid prý nějak zvládne

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 9. 2020 14:32
Velká zima, jiné míče, život v bublině. Tiskové konference se na letošním Roland Garros budou z velké části točit kolem kontroverzních témat. Petra Kvitová ale po vítězství v prvním kole dala jasně najevo, že si na nic stěžovat nebude.
Petra Kvitová v prvním kole French Open.
Petra Kvitová v prvním kole French Open. | Foto: Reuters

Viktoria Azarenková vstoupila do turnaje pořádným skandálem, když v neděli odmítla čekat na kurtu, než přestane pršet, a organizátory tvrdě zkritizovala. K lamentování se přidaly i další tenistky, Kvitová ale nikoli.

Sedmá nasazená hráčka měla v pondělí větší štěstí než běloruská hvězda. Její úvodní duel se konal na nově zastřešeném centrálním kurtu Philippa Chatriera.

Češka po výhře nad domácí Oceane Dodinovou zdůraznila: přes veškeré komplikace, které letošní French Open provází, je především ráda za to, že může hrát tenis.

"Jsem prostě usměvavý člověk. Je jedno, co se děje kolem. Je to moje mentalita. Už jsem v životě - a nejen na kurtu - prožila hodně těžkých časů," zdůvodnila, proč se jí daří brát věci tak, jak jsou.

"Musíme se s tím vyrovnat. Jasně, že to není perfektní, ale podmínky jsou stejné pro všechny. Tak si na to musíme zvyknout," vyzvala Kvitová své kolegy a kolegyně k větší shovívavosti směrem k pořadatelům.

"Já si rozhodně nehodlám na nic stěžovat. Prostě jsem ráda, že můžeme hrát další grandslam. To jsou přece opravdu dobré zprávy," dodala třicetiletá hráčka.

Byla ráda i za diváky, kteří se mohli dostavit na centrální dvorec. Navzdory tomu, že pochopitelně podporovali domácí Dodinovou. "Moc mi chyběli. Je opravdu hezké, že mohli přijít. Nemůže být plno, ale je to lepší než nic," uvedla se spokojeným úsměvem.

Po jednom z dotazů směrovaných na nové pořádky roku 2020 přece jen zvážněla a přiznala, že jarní měsíce v nejistotě na ni nepůsobily dobře.

"Bylo pro mě strašně těžké zůstat motivovaná. Miluji zápasy. Takže když jsem nevěděla, co bude, nechtělo se mi jen trénovat. Musela jsem, kvůli svému tělu, zdraví a abych všechno nezapomněla. Ale neužívala jsem si to," prohlásila Kvitová.

"Hrála jsem tak dvakrát třikrát týdně. Takže ne moc. Dokážu si představit, že ostatní trénovali každý den, pořád," dodala.

Na otázku, jak moc se bojí covidu a na jakém spektru jsou její názory na přísnost různých opatření, odpověděla vyhýbavě. "Nemohu říct, že bych se korony bála. Samozřejmě nechci onemocnět, ale na druhou stranu, když se to stane, tak O. K., nějak to zvládnu."

Nošení roušky označila za to nejmenší, co mohou lidé udělat. 

Svůj výkon v prvním kole si pochvalovala. I vzhledem k tomu, že odehrála teprve druhý zápas na antuce v celé sezoně. Naposledy si na oranžové drti zahrála na konci června v Praze a proti Markétě Vondroušové uhrála jen pět gemů.

Tentokrát Kvitovou podržel servis. "Strašně mi pomohl, zvlášť v těžkém závěru druhého setu. Dala jsem několik es, bylo to stabilní. Dařilo se mi soupeřku držet pod tlakem," vysvětlila.

S Dodinovou hrála vůbec poprvé v kariéře, Francouzka se přitom prezentovala podobným stylem, jaký vyznává i dvojnásobná wimbledonská šampionka.

"Bylo to s ní těžké. Podobné ploché rány. A také podávala výborně. Nedělala moc chyb. Snažila jsem se zůstat mentálně silná a čekat na svou šanci. To se mi povedlo," uzavřela Češka, která se ve druhém kole utká s italskou antukářkou Jasmine Paoliniovou, 94. hráčkou světového žebříčku.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 1 hodinou

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy