"Nedal bych je ani rozkousat psovi." Nové míče budí vášně, tenisté se bojí zranění

av av
29. 9. 2020 8:37
V Paříži se rozběhlo grandslamové Roland Garros plné změn a netradiční podzimní termín spojený s novými míči vyvolává mezi tenisovými profesionály pozdvižení. Diskuse neberou konce, podívejte se v přehledu, kdo a proč si na míče stěžuje a kdo je naopak hájí.

Změna po dlouhých letech

Žádná změna není jednoduchá, když se ale sahá na tradice, bez vášní se to obvykle neobejde. Od roku 2011 se French Open vždy hrálo s míči značky Babolat a z tohoto spojení se v průběhu let stalo něco, na co si všichni zvykli a na co se nesahá. 

Změna přišla letos. Pořadatelé pařížského grandslamu, kvůli koronaviru netradičně konaného na konci září, uzavřeli smlouvu s firmou Wilson a představili nové míče. Po pár dnech turnaje je jasné, že půjde o jedno z největších témat 119. ročníku.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy