Nechala jsem se unést, uznala Bouzková. Vyvolala úžas, nejen ohromující výměnou

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 7. 2022 12:26
Marie Bouzková odjíždí z Wimbledonu s nejlepšími zážitky svého dosavadního sportovního života a s nově nabytou pověstí hráčky, která lidem přináší prvotřídní zábavu. S českou tenistkou se publikum na londýnském Centre Courtu loučilo bouřlivým aplausem. Přispěla k tomu i jedna neuvěřitelně sehraná výměna.
Marie Bouzková a Ons Džabúrová po čtvrtfinále Wimbledonu.
Marie Bouzková a Ons Džabúrová po čtvrtfinále Wimbledonu. | Foto: Reuters

O tři kola zlepšila své grandslamové maximum, přes světovou dvojku Ons Džabúrovou už se ale Marie Bouzková nedostala. I když velkou favoritku dlouho trápila.

Za klíčový moment česká tenistka označila druhou hru rozhodujícího setu.

Vedla při vlastním serivsu 40:0, sehrála jednu z nejúchvatnějších výměn v turnaji, potom ale prohrála devět míčků v řadě a Tunisanka našlápla k trháku, který už nešlo zastavit.

"Souhlasím, byl to bod zvratu. Šlo nejspíš o nejlepší bod mého života, takže jsem se trochu nechala unést," přiznala Bouzková na tiskové konferenci.

Nic si nevyčítala. "Ano, možná jsem tam mohla udělat méně chyb. Něco takového si proti hráčce, jako je Ons, nemůžete dovolit. Na druhou stranu, ona si pro to šla. Pro mě je to další velká zkušenost, kterou snad využiju v budoucnu," přemítala.

Bouzková věřila, že pro ni bude wimbledonské tažení až mezi osm nejlepších tenistek pouze začátkem.

Marie Bouzková se loučí s diváky na Centre Courtu.
Marie Bouzková se loučí s diváky na Centre Courtu. | Foto: Reuters

"Je to k nezaplacení. Tak moc jsem si to užila. Musím si z toho vzít jen a jen pozitiva. Chci na tom dál stavět. Budu dál tvrdě pracovat a snad dostanu další šanci hrát takhle velký zápas," poznamenala.

Její rozzářené úsměvy, které rozdávala i přes porážku, obletěly svět tenisu. S Džabúrovou se loučila srdečně, tuniská hvězda jí pogratulovala za výjimečný turnaj a její výměnu v druhé hře třetí sadě ohodnotila jako tu nejlepší v zápase.

Nebyla zdaleka sama. U vytržení byli i diváci a záběry se okamžitě staly hitem sociálních sítí.

"Věděla jsem, že proti Marii to nebude snadné. Vrátí všechny míče a vyhrát proti ní výměnu je strašně těžké. To se ukázalo," chválila Bouzkovou jedna z největších favoritek Wimbledonu držící na trávě sérii deseti vítězných zápasů v řadě.

"Jsem strašně ráda, jak jsem to zvládla. Byla jsem od druhého setu agresivnější a změnila jsem taktiku. Hrála jsem pod úhly, které Marii příliš nevyhovovaly," dodala Džabúrová. O své první grandslamové finále se ve čtvrtek utká s německým překvapením, až 103. hráčkou žebříčku Tatjanou Mariaovou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy