Nečekaná šplhounka Strýcová, trápící se Berdych i propadák Veselý. To jsou česká vysvědčení v Paříži

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 6. 2018 13:34
Projděte se, jaké známky dostali čeští tenisté od deníku Aktuálně.cz za své výkony na French Open.

Barbora Strýcová: 1-

tenis, French Open 2018, Barbora Strýcová, 2. kolo
tenis, French Open 2018, Barbora Strýcová, 2. kolo | Foto: ČTK

Plzeňská rodačka potvrdila, jak je tenis, a obzvláště ten ženský, nevypočitatelný. Od února nedokázala vyhrát jediný zápas, v singlu se trápila a prohrála osmkrát v řadě. Pak přijela do Paříže a jako jediná česká tenistka prolétla až mezi šestnáctku nejlepších. Jedinou vadou na jejím výkonu je porážka v bitvě o čtvrtfinále s až 98. hráčkou světa Julií Putincevovou. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy