Nebyla šance, že bych prohrála. Supersebevědomá Plíšková jde na Rusku z Prahy

av av
27. 6. 2019 11:20
Takovou Karolínu Plíškovou chtějí fanoušci vidět. Česká tenistka ve středu v Eastbourne od prvního míče demolovala přemožitelku Markéty Vondroušové Belgičanku Elise Mertensovou. Čišela z ní mocná energie a chuť do tenisu. Před Wimbledonem dobré znamení.
Karolína Plíšková v Eastbourne.
Karolína Plíšková v Eastbourne. | Foto: Reuters

Plíšková měla odpracováno za hodinu. Jednadvacátá hráčka světového žebříčku pro ni nebyla vážnou překážkou, s dominantní hrou světové trojky si nevěděla rady.

Češka se výborně hýbala a překypovala herním entuziasmem, což vedlo k pohodě na servisu, úderové přesnosti a jednoznačnému vítězství. Opět se tak potvrdilo, že přístup k jednotlivým zápasům hraje v její kariéře možná tu nejzásadnější roli.

"Cítila jsem se naprosto skvěle už od rozehry. Navíc jsem věděla, že moje hra by na trávě měla fungovat. S každým zápasem se cítím lépe a lépe," pochvalovala si sedmadvacetiletá hráčka ihned po utkání na centrálním dvorci.

O chvíli později pak rozesmála diváky i moderátora. Ten se jí zeptal, jestli využila úterní volno k návštěvě místních jihoanglických pláží. "Ne, trénovala jsem. No tak, vždyť se blíží Wimbledon! Pláže přijdou na řadu až po něm," reagovala pohotově.

Na tiskové konferenci se pak nad hladkou výhrou a postupem do čtvrtfinále rozplývala dál.

"Možná je špatné to tak říct, ale cítila jsem, že dnes není žádná šance, že bych mohla prohrát. Nevím proč. Prostě jsem se cítila super sebevědomá, zvlášť potom, co jsem šla rychle do brejku. Pomyslela jsem si, že soupeřka nepředvádí hru, která by mi byla nějak nepříjemná."

Plíšková během hodiny hry nasázela 24 vítězných míčů. Po trefeném prvním podání vyhrála 81 procent výměn. Odvrátila všechny tři brejkboly soupeřky a sama proměnila čtyři z pěti šancí.

"Cítím se na kurtu dobře. Myslím si, že předvádím dobré věci. To, na co se zaměřujeme v tréninku, jsem schopná převést do zápasu, což je pozitivní," řekla tenistka, které se v Eastbourne pravidelně daří, před třemi lety zde došla až do finále a před dvěma dokonce slavila titul.

I proto nemusí její současná forma směrem k Wimbledonu, kde prošla zatím jen jednou přes druhé kolo, vůbec nic znamenat.

"Samozřejmě, že tady na kurtech v Eastbourne se cítím vždycky dobře. Jsem šťastná za to, že tady předvádím takový tenis," vysvětlila Plíšková, že myšlenky na grandslamové bitvy v Londýně zatím nemají v její hlavě prostor.

Češka přemýšlí jen o další zápase. Tím bude čtvrteční podvečerní duel s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou. Čtyřiadvacetiletou hráčkou, která od mládí žije v Praze a v minulosti dokonce uvažovala o získání českého občanství.

"Hrály jsme jen jednou, ale máme za sebou hodně společných tréninků," podotkla Plíšková. S Alexandrovovou se střetla před dvěma lety v úvodu grandslamového Roland Garros a uspěla ve třech setech.

"Vím, že umí být hodně nebezpečná. Hraje rychlé ploché míče. Ale mám za to, že pokud budu pokračovat ve své hře, bude to dobré," uzavřela sebevědomě. Její bitvu o semifinále s ruskou soupeřkou můžete dnes sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy