"Ne, ne, ne!" Scénka Krejčíkové pobavila San Diego, hlavního trenéra stále nemá

Aleš Vávra Aleš Vávra
Aktualizováno 19. 9. 2023 11:34
Táhlá krize je zažehnána. Barbora Krejčíková dostala na poslední chvíli divokou kartu na turnaj v San Diegu a svou premiérovou účast v Kalifornii proměnila v sedmý singlový titul kariéry. Pobavila humornou scénkou při vyhlášení, přidala i triumf ve čtyřhře a vrátila se do elitní desítky.
Podívejte se, jak Barbora Krejčíková vyhrála finále turnaje WTA v San Diegu. | Video: Asociated Press

V létě se necítila dobře. Z Wimbledonu vypadla ve druhém kole kvůli zranění kotníku a na tiskové konferenci stékaly po její tváři slzy. Měla za sebou i čerstvý konec úspěšné spolupráce s trenérem Alešem Kartusem, o jehož důvodu nechtěla podrobněji mluvit.

Letní pokusy o návrat do vítězného módu nedopadaly dobře. Prahu musela ještě vzdát a na severoamerických betonech nevyhrála ani jeden zápas: v prvním kole vypadla v Cincinnati, Clevelandu i v New Yorku na US Open. 

Jako dar z nebes zapůsobila až nabídka divoké karty do San Diega. Krejčíková neváhala a přijala.

"Jinak bych tady vůbec nebyla, od pořadatelů to bylo moc hezké," uvedla česká hráčka v rozhovoru pro WTA Insider, vedle sebe položené dvě čerstvé vítězné trofeje.

"Vrátit se do formy mi trvalo déle, než jsem čekala. Je těžké rychle nabrat ztracené sebevědomí, když je každý kolem vás v rytmu, hraje a vyhrává. Jakmile jsem přistála v San Diegu, necítila jsem se vůbec dobře," uvedla sedmadvacetiletá vítězka Roland Garros z roku 2021.

"Proto je to pro mě hodně speciální titul, velká věc, třešnička na dortu," dodala.

K vítězství na turnaji jí stačily čtyři výhry, všechny ale proti těžkým ambiciózním soupeřkám. Krejčíková postupně porazila Ukrajinku Anhelinu Kalininovou, Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou a Američanky Danielle Collinsovou a Sofii Keninovou.

V San Diegu po vítězném finále pobavila neočekávanou situací během slavnostního vyhlášení.

Když řekla divákům pár vět a vyjádřila vděčnost za podporu, domníval se moderátor, že už řekla vše, co měla na srdci. Jakmile ji přerušil, Češka se rychle ozvala. "Ne, ne, ne!" gestikulovala divoce. Chtěla totiž ještě poděkovat kamarádovi z dětství Pavlu Motlovi, který jí aktuálně pomáhá s tréninkem.

"Stojí támhle, právě jsme spolu začali spolupracovat. Prvních pár týdnů bylo opravdu, opravdu těžkých a já si po zranění nevedla dobře. Teď jsem ale moc šťastná, že máme trofej, a moc mu děkuji, že to se mnou přežil," otočila se na pětadvacetiletého kouče, který v posledních letech Krejčíkové pomáhal v přípravných kempech.

Motl byl nadějným juniorem, do profesionálního tenisu se ale nakonec neprobil. Studoval v Americe, hrál univerzitní tenis v Tennessee. Kamery ho po proměněném mečbolu Krejčíkové zachytily, jak úlevně slaví se zaťatou pěstí. Následovalo vzájemné objetí.

"S Pavlem spolupracuji, pomáhá mi v přípravě, ale nezastává pozici hlavního trenéra. Hlavního trenéra nemám," vysvětlila česká tenistka deníku Aktuálně.cz.

Bývalá světová dvojka se vrátila do elitní desítky žebříčku, což během rozhovoru pro WTA Insider ani nevěděla.

"Ano, jsi tam zpátky společně s dalšími pěti tisíci Češkami," zažertovala během interview novinářka Courtney Nguyenová. Český tenis má totiž momentálně v top 10 hned tři zástupkyně, kromě Krejčíkové i Markétu Vondroušovou a Karolínu Muchovou.

"To je šílené, že? Je to velká motivace. To, co obě letos dokázaly. Sledovala jsem je v televizi a hodně mě to inspirovalo. Jsou skvělé. Obě se také hodně praly se zdravím, proto je to tak mimořádné," poznamenala tenistka z Ivančic k úspěchům svých krajanek.

Vedle finanční odměny čítající více než 2,7 milionu korun získala skleněnou trofej a surfovací prkno. "Nevím, jak tyhle krásné trofeje poberu, mám s sebou jen tři tašky," smála se vítězka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy