Ne každý nad Šarapovovou ohrnuje nos. Puigová s ruskou hříšnicí zachraňují Portoriko

Sport Sport
24. 10. 2017 13:35
Maria Šarapovová má sice za sebou dopingový vroubek, lidé v Portoriku jí ho ale asi rádi odpustí. Ruská tenistka se totiž společně s rodačkou Mónicou Puigovou zapojila do humanitární pomoci, kterou ostrov po řádění hurikánu Maria nutně potřebuje. "Rozhodně jsi skvělý člověk se srdcem na pravém místě," prohlásila olympijská šampionka Puigová na adresu Šarapovové.
Maria Šarapovová a Mónica Puigová v kamionu napěchovaném humanitární pomocí pro Portoriko.
Maria Šarapovová a Mónica Puigová v kamionu napěchovaném humanitární pomocí pro Portoriko. | Foto: Instagram marie Šarapovové

San Juan - Do Marie Šarapovové se po meldoniovém skandálu a následném dopingovém trestu strefoval celý tenisový svět. Ohrnovali nad ní nos fanoušci, experti i protihráčky, které se najednou rozhovořily o jejích charakterových nedostatcích. 

Na americkém ostrově Portoriko byste ale na adresu ruské tenistky a bývalé světové jedničky slyšeli jen slova chvály. A to nejen od olympijské šampionky Mónicy Puigové, ale i od jejích krajanek a krajanů v čele s guvernérem Ricardem Rossellem.

"Musím ti ještě jednou poděkovat za to, co jsi pro lid mého ostrova udělala. Rozhodně máš dobré srdce," prohlásila na Instagramu Puigová. 

Důvod, proč je zde Šarapovová najednou tak populární, je přitom skutečně bohulibý. Ruská tenistka se výrazně zapojila do humanitární pomoci po hurikánu Maria, který si na ostrově vyžádal 49 životů. V důsledku bouře je navíc většina Portorika stále bez elektrického proudu, pitné vody a potíže jsou i se zásobováním nejhůře dotčených oblastí.

"Cestou do Loízy jsme viděly stovky zlomených stožárů, ze kterých visely přetrhané kabely. 80 procent ostrova je stále bez elektřiny," uvedla Šarapovová. která v úterý těžce zkroušenou zemi společně s Puigovou navštívila.

Zkáza rodného ostrova přiměla Puigovou založit nadaci, která má pomoci jejím krajanům těžké období překonat. Ke 130 000 vybraným dolarům pak přispěla i Šarapovová, jež se až do konce roku ve prospěch nadace vzdala všech zisků ze své značky cukrovinek Sugarpova.

Ze společně vybraných peněz pak portorické úřady pořídily například lékařský materiál, jídlo a čistou vodu, solární lampy, plynové vařiče, předplacené telefony a další pomoc, kterou obyvatelé Portorika potřebují. Obě tenistky se navíc v úterý na rozdávání pomoci aktivně podílely.

"Rozdaly jsme 1250 vařičů, 3000 kartuší s propanem a 1000 solárních lamp," uvedla Šarapovová na svém Instagramu. "Snad to trochu pomůže," dodala Puigová.

"Jako profesionální tenistky jste narazily na mnoho překážek a dokázaly je překonat. Můžu vás ujisti, že lidé Portorika udělají to samé," poděkoval Puigové s Šarapovovou guvernér ostrova Rosseló. "Jsme sice profesionální tenistky, ale také jsme lidé a soucítíme s trpícími," opáčila Šarapovová.

Puigová s Šarapovovou rozdávají humanitární pomoc ve městě Loíza

Unidos por Puerto Rico 🇵🇷

Příspěvek sdílený Monica Puig (@monicaace93),

Fotografie z návštěvy nemocnice v San Juanu, kam tenistky přivezly zdravotnický materiál v hodnotě 35 tisíc dolarů

"Společně pomáháme Portoriku," napsala Puigová k těmto fotografiím

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy