Hrubián Nastase nesmí kvůli urážlivému chování rok a půl na akce ITF

ČTK ČTK
21. 7. 2017 16:51
Rumunská tenisová legenda Ilie Nastase nesmí kvůli svému urážlávému chování zastávat žádnou funkci v zápasech Davis Cupu a Fed Cupu. Nesmí také na turnaje ITF.
Ilie Nastase.
Ilie Nastase. | Foto: ČTK

Londýn - Bývalý rumunský tenista Ilie Nastase nesmí kvůli urážlivému chování zastávat až do konce roku 2020 žádnou funkci v zápasech Davisova poháru a Fed Cupu ani na turnajích ITF. Jednasedmdesátiletý vyhlášený bouřlivák urážel během dubnového fedcupového zápasu v Konstantě z pozice kapitána domácího výběru britské soupeřky a vysmíval se nenarozenému dítěti Sereny Williamsové.

Mezinárodní tenisová federace ITF zároveň někdejšímu prvnímu hráči světového žebříčku udělila pokutu 10.000 dolarů (223 tisíc korun). Do konce roku 2018 se navíc Nastase nesmí na akcích ITF vůbec objevit, bude mu odepřen vstup.

Zákaz se nevztahuje na turnaje ATP a WTA včetně grandslamů. Už po dubnové suspendaci však pořadatelé French Open i Wimbledonu uvedli, že rumunskou legendu letos do areálu nepustí. Naopak na květnovém turnaji WTA v Madridu Nastase byl a na ceremoniálu po finále dokonce předával trofeje.

 

Právě se děje

Další zprávy