Nastartovala Kvitovou, drtila ji bolest. Trojnásobná mamina Clijstersová se vrací

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 2. 2020 8:15
Belgická tenistka Kim Clijstersová se v 36 letech vrací na tenisový okruh. Začíná turnajem v Dauhá.

Začátky s tenisem

Belgická tenistka Kim Clijstersová se raduje ve finálovém zápase turnaje v Hasseltu proti Estonce Kaie Kanepiové.
Belgická tenistka Kim Clijstersová se raduje ve finálovém zápase turnaje v Hasseltu proti Estonce Kaie Kanepiové. | Foto: Reuters

Sportovních genů dostala do těla celou fůru. Tatínek Lei býval profesionálním fotbalistou, dokonce reprezentačním. Maminka Els zase sportovní gymnastkou. Pohybové dovednosti tak Kim vykazovala odmalička.

Když jí bylo pět let, postavil jí tatínek doma vlastní tenisový kurt a mohla trénovat, kdykoli se jí zamanulo. 

Brzy ale svými dovednostmi přerostla vlastní pozemek a začala docházet do tenisového klubu v Genku. Trénovala 15 hodin týdně a už v útlém věku vykazovala obrovskou fyzickou odolnost, kterou nejspíš zdědila po otci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy