Nadal ve čtvrtfinále schytal kanára, Thiem ale nakonec v tiebreaku páté sady padl

5. 9. 2018 8:07
Rafael Nadal v pětihodinové bitvě s Dominikem Thiemem vydřel postup do semifinále US Open. Rakouský tenista přitom vyhrál první set 6:0.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

New York - Zatímco finále Roland Garros vyznělo jasně pro Rafaela Nadala, ve čtvrtfinále US Open svedl španělský tenista s Dominicem Thiemem strhující bitvu. Lídr světového žebříčku musel od Rakušana strávit "kanára" z prvního setu, než nakonec po čtyřech hodinách a devětačtyřiceti minutách vyhrál 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 a 7:6.

"Je mi Dominica líto. Jsme velcí kamarádi, ale jsem si jistý, že dostane v budoucnu další šanci," řekl Nadal v rozhovoru na kurtu. Jeho soupeřem v pátečním semifinále bude stejně jako před rokem Argentinec Juan Martín del Potro.

Na pařížské antuce Nadal porazil Thiema hravě ve třech setech, ale v New Yorku oba předváděli fantastický a dramatický tenis. Devátý hráč světa Thiem na světovou jedničku nastoupil zostra a nepovolil mu v prvním setu ani jednu hru. "Kanára" na grandslamu dostal Nadal počtvrté v kariéře z 282 odehraných zápasů.

Obhájce titulu na US Open ale zvládl druhou sadu a ve třetí nenechal soupeře set dopodávat. Ve čtvrté Španěl prohrál tie-break a hrál se pátý set. Oba tenisté v něm přiváděli fanoušky k úžasu a z výhry se krátce po druhé hodině v noci místního času radoval Nadal. Při mečbolu v tie-breaku poslal Thiem smeč daleko do autu.