Nadal si v Monte Carlu zahraje s Nišikorim o jedenáctý titul

Aktualizováno 21. 4. 2018 18:12
Španělský tenista Rafael Nadal porazil v semifinále antukového turnaje v Monte Carlu Bulhara Grigora Dimitrova 6:4, 6:1 a v neděli si zde zahraje o jedenáctý titul. Jeho soupeřem bude přemožitel Tomáše Berdycha z prvního kola Japonec Kei Nišikori, který udolal 3:6, 6:3, 6:4 Němce Alexandera Zvereva. Pokud Španěl uspěje i ve finále, udrží si post světové jedničky. Nejvýše nasazený Nadal dosud na turnaji neztratil ani set a i dnes měl zápas pevně pod kontrolou. Za stavu 3:1 v prvním setu sice jedinkrát v utkání ztratil servis, ale díky dvěma brejkům dotáhl sadu do vítězného konce. Ve druhém setu vedl už 5:0, mečbol proměnil po hodině a půl.
Rafael Nadal.
Rafael Nadal. | Foto: Reuters

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,238.735 eur):

Dvouhra - semifinále:

Nadal (1-Šp.) - Dimitrov (4-Bulh.) 6:4, 6:1, Nišikori (Jap.) - A. Zverev (3-Něm.) 3:6, 6:3, 6:4.