Na trávu už si zvykám, hlásí Siniaková. Britové ji naháněli kvůli očekávané bitvě

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 7. 2019 17:26
Londýn (od našeho zpravodaje) - Jen co Kateřina Siniaková vyhrála svůj zápas prvního kola Wimbledonu, už ji v All England Clubu naháněli britští novináři. Důvod? Nebezpečná Češka může v dalším kole ukončit grandslamový sen domácí hvězdy Johanny Kontaové.
Kateřina Siniaková v prvním kole Wimbledonu.
Kateřina Siniaková v prvním kole Wimbledonu. | Foto: ČTK

Britka ještě do druhého kola ani nepostoupila, nikdo v Londýně ale nepochyboval o tom, že uspěje a postaví se Siniakové. Velmi pravděpodobně se tak stane na jednom ze dvou výstavních wimbledonských dvorců.

Kontaovou v britských médiích pasoval za favoritku Wimbledonu i legendární John McEnroe, čímž ještě víc rozdmýchal národní tenisové šílenství. U výstupů z metra leží krabice plné reklamních triček se jménem Kontaové, které dobrovolníci kolemjdoucím rozdávají ve velkém. 

A do toho všeho přichází Siniaková. Tenistka, která loni v All England Clubu slavila titul ve čtyřhře a letos zaujala postupem do osmifinále Roland Garros.

"Jaké to pro vás bude hrát proti Kontaové? Jste připravená na velký kurt? Budete se radit s Markétou Vondroušovou, která s ní vyhrála semifinále v Paříži? Že ne? A kde si tedy seženete potřebné informace o soupeřce?" 

Britští žurnalisté přes salvu otázek nakonec odešli s nepořízenou. "To je moje tajemství," smála se Siniaková, v kapse čerstvou výhru nad kamarádkou z Prahy Jekatěrinou Alexandrovovou.

Po nepovedeném prvním setu třiadvacetiletá hráčka zabrala a nakonec v pohodě postoupila výsledkem 2:6, 6:1, 6:1. Potvrdila si, že jí travnatý podklad v průběhu let dělá stále menší problémy.

"Myslím, že už jsem si na trávu zvykla. Cítím se dobře, i tréninky se zlepšily, snad to bude pokračovat," hlásila Siniaková.

Loni postoupila v Londýně do třetího kola po neuvěřitelných bitvách. Američanku Vandewegheovou tenkrát udolala 9:7 ve třetí sadě, Tunisanku Džabúrovou 8:6 a prohrála až třetí třísetovou válku s Italkou Giorgiovou.

Tentokrát strávila na kurtu opět tři sady, tak dlouhé to ale přece jen nebylo, za což byla ráda.

"Ale začínalo to taky dost špatně," usmívala se. Na konci prvního setu se musela vnitřně uklidňovat. "Říkala jsem si, že gemy jsou všechny vyrovnané a že se musím na jejich konci víc soustředit a tolik nechybovat," prozradila.

Ve druhém setu rychle odskočila a chytla správný rytmus. Ruska byla bez šance. "Pak už to bylo o hodně lepší," pochvalovala si Siniaková, jak si poradila s protivnicí, kterou velmi dobře zná. Alexandrovová žije od dětství v Praze a tak spolu obě hráčky často trénují.

"Ani vlastně nevím, jestli jsme kamarádka. Káťa toho moc nenamluví. Takže by mě zajímalo, jak by na tuhle otázku odpověděla ona. Ale když se potkáme, bavíme se. I tátové se baví. Je to hodně skromná holka," popsala Siniaková vztah s Alexandrovovou.

Stejně jako Karolínu Plíškovou i ji hodně zaskočilo, jak je tráva v All England Clubu pomalá. "Je o hodně těžší uhrát bod. Člověk si myslí, že soupeřku rozběhá nalevo, napravo, a bude hotovo, ale ty výměny jsou opravdu dlouhé," uvedla Siniaková.

I proto jí o něco déle trvalo, než si na letošní specifikum zvykla. Roli favoritky však potvrdila a může se v Londýně těšit na velký zápas s domácí modlou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy