Středeční program French Open spláchl déšť, Vondroušovou čeká boj o finále v pátek

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2019 17:42
Program jedenáctého hracího dne tenisového Roland Garros v Paříži byl zrušen. Pořadatelé po několikahodinovém čekání zrušili kompletní program a naplánované zápasy přesunuli na čtvrtek. O postup do semifinále měli v Paříži bojovat mimo jiné první hráč světového žebříčku Novak Djokovič či obhájkyně titulu Simona Halepová. Celý den se na French Open naposledy nehrálo v roce 2016.
Déšť na French Open 2019
Déšť na French Open 2019 | Foto: Reuters

Kvůli dešti, který na více než hodinu přerušil vyrovnaný zápas mezi Švýcary Rogerem Federerem a Stanem Wawrinkou, čekala o něco déle na svůj zápas v úterý i Markéta Vondroušová. Pak porazila Chorvatku Petru Martičovou a v 19 letech si poprvé na grandslamu zahraje semifinále. S Britkou Johannou Kontaovou se měla podle původního plánu utkat ve čtvrtek, nyní obě čeká o den delší pauza.

Po přesunutí dnešních zápasů na čtvrtek totiž pořadatelé další program o den posunuli. Pokud tedy počasí dovolí, měla by se ve čtvrtek odehrát odložená čtvrtfinále a další zápasy čtyřher. Semifinále žen byla přeložena na pátek.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy