Na French Open končí i Serena Williamsová, po prohře s Rybakinovou rekord nevyrovná

6. 6. 2021 20:08
Sereně Williamsové nevyšel další útok na 24. grandslamový titul. Rekordní bilanci Australanky Margaret Courtové americká tenisová hvězda nevyrovná ani na letošním Roland Garros, kde dnes v osmifinále prohrála s Jelenou Rybakinovou 3:6, 5:7. Přes čtvrté kolo se v Paříži nedostala od roku 2016, kdy byla ve finále.
French Open, 2. den (Serena Williamsová)
French Open, 2. den (Serena Williamsová) | Foto: Reuters

Jednadvacetiletá Rybakinová je v grandslamové čtvrtfinále poprvé v kariéře. Proti devětatřicetileté Williamsové, která debutovala na Roland Garros v roce 1998, rok před narozením kazašské hráčky, neztratila ani set stejně jako v předchozích třech zápasech. Další soupeřkou nasazené jednadvacítky bude Ruska Anastasia Pavljučenkovová, která si poradila s jinou bývalou světovou jedničkou Běloruskou Viktorií Azarenkovou.

Williamsová, která na pařížské antuce triumfovala třikrát, čeká na další grandslamový titul od roku 2017. Tehdy ovládla Australian Open, následně měla mateřskou pauzu a dosavadních dvanáct pokusů v 24. grandslamový vavřín neproměnila.

V atraktivním mužském čtvrtfinále se střetnou světová dvojka Daniil Medveděv s pětkou Stefanosem Tsitsipasem. Ruský tenista porazil v osmifinále 6:2, 6:1, 7:5 Chilana Cristiana Garína, Řek Tsitsipas zdolal podobně jednoznačně 6:3, 6:2, 7:5 Španěla Pabla Carreňa.

Pětadvacetiletý Medveděv prožívá v Paříži nečekané antukové obrození. Moskevský rodák při předchozích čtyřech startech na Roland Garros vypadl vždy v prvním kole, letos ale ve čtyřech zápasech ztratil pouze jeden set a v pavouku se udržel do druhého týdne.

Ve třetím setu duelu proti Garínovi si nechal Medveděv ošetřit pravý loket, ale vyrovnanou sadu dotáhl za pomoci několika vítězných míčů v posledních dvou gamech k výhře.

Ve čtvrtfinále čeká finalistu letošního Australian Open dosud nejtěžší soupeř v Paříži, loňský semifinalista Tsitsipas. Dvaadvacetiletý Řek letos vyhrál antukové turnaje v Monte Carlu a Lyonu, ale Medveděva ze sedmi vzájemných duelů porazil jen jednou.