Na finále přijela skoro celá vesnice, smála se Bejlek. Teď si brousí zuby na US Open

mih mih
25. 7. 2022 10:08
Že umí šestnáctiletá tenistka Sára Bejlek vyhrávat tituly dospělých, už se ví dlouho, v neděli se přesvědčila, že je umí i obhájit. V Olomouci podruhé za sebou ovládla ITS Cup. Teď už by ráda zkusila kvalifikaci na US Open.
Sára Bejlek
Sára Bejlek | Foto: Moneta Money Bank

V Olomouci je rodačka z Hrušovan nad Jevišovkou snad neporazitelná. Během dvou ročníků místního ITS Cupu s dotací 60 tisíc dolarů tu vyhrála 10 zápasů a ztratila pouhé dva sety. Neuvěřitelná bilance i pro ostřílenou tenistku, natož pro teenagerku.

"V poslední době se mi docela daří, nabrala jsem sebevědomí, to bude asi ten hlavní důvod, proč jsem to takhle zvládla," řekla po vítězném finále webu Tenisový svět.

Oproti loňskému ročníku se za vítězství udělovalo jen 80 bodů, tedy o 16 méně, což už je pro hráčky ze druhé a třetí stovky žebříčku pořádný balík. Kdyby Bejlek klopýtla v některém z prvních kol, čekal by ji pořádný sešup, takhle si udržela pozici v první dvoustovce.

"Jsou to skvělé pocity, hlavně proto, že jsem si obhajobou pojistila kvalifikaci na US Open, do které bych ráda naskočila," přiznala Bejlek.

Celý týden tak byla pod tlakem, ale nepřipouštěla si ho. Ve finále proti o 11 let starší soupeřce Lině Gjorčeské ze Severní Makedonie vyhrála hladce první set 6:2 a další titul pečetila v tiebreaku sady druhé.

"Měla jsem tu skvělou podporu, přijela se podívat snad celá má vesnice, musím poděkovat i rodičům, kteří tu byli na každý zápas, a samozřejmě trenérovi Kubovi Kahounovi. Ten mi udržoval správné nastavení v hlavě," prozradila.

Druhý olomoucký triumf byl pro ni už čtvrtým titulem na okruhu ITF. V červnu uspěla i na domácím podniku v České Lípě a ještě předtím v květnu v Santa Margharitě v Itálii. Ve finále si drží stoprocentní bilanci.