Místo tenisu se pojďme opít, navrhuje Sandgren. Tenistky kvůli zrušenému turnaji zuří

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 3. 2020 15:24
Organizátoři zrušili pátý největší tenisový turnaj sezony mužů i žen v Indian Wells kvůli hrozbě šíření nákazy koronavirem. Hráči i hráčky jsou v šoku, odborníci počítají škody.

V oblasti Indian Wells byl potvrzen první případ nákazy novým typem koronaviru, organizátoři se rozhodli "pátý grandslam" sezony zrušit, respektive zatím odložit na dosud neznámý termín. 

Belgická tenistka Alison Van Uytvancková si postěžovala, jak je možné, že hráčům dali vědět až v předvečer kvalifikace, kdy všichni tenisté a tenistky už byli na místě a připravení hrát.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy