reklama
 
 

Je těžké najít člověka, který by mi ve všem úplně sedl, přiznává Plíšková. Ideál už ani nehledá

12. 10. 2017 13:36
Česká tenistka Karolína Plíšková po odpočinku ve svém bydlišti v Monte Carlu dorazila na skok do Prahy. V pondělí už míří do Singapuru.

Praha - Tenisový Turnaj mistryň se blíží. Stejně jako zahájení spolupráce mezi Karolínou Plíškovou a Australankou Rennae Stubbsovou.

Poprvé se obě ženy sejdou právě v Singapuru na začátku příštího týdne a budou mít šest dní na to, aby českou jedničku dostaly před zlatým hřebem sezony z mírné herní krize, do níž Plíšková zabředla po US Open.

V New Yorku neobhájila loňské finále, přišla o post světové jedničky a ukončila ani ne roční etapu s trenérem Davidem Kotyzou. Od té doby ale na třech turnajích v Asii ani jednou nepřešla přes čtvrtfinále a připsala si pět výher a tři porážky. Postupně padla s Němkou Angelique Kerberovou, Australankou Ashleigh Bartyovou a Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

Už podle této bilance je jasné, že mají Plíšková i Stubbsová před Singapurem na čem pracovat. Pětadvacetiletá hráčka se už na spolupráci těší.

"Ženská vidí věci jako ženská, chlapi občas mají jiné nároky. Ona je taková pohodová, takže myslím, že by to mohlo klapat," řekla Karolína Plíšková v rozhovoru pro Radiožurnál. Ženu do svého týmu přibrala vůbec poprvé v kariéře. Před Kotyzou byl jejím koučem současný trenér Petry Kvitové Jiří Vaněk.

"Potkaly jsme se na turnajích, ona pracuje pro televizi ESPN, komentuje a dělá rozhovory na kurtu. Znám ji velmi dobře a dlouho, občas jsme řešily moje zápasy, které viděla. Podle mě to byla nejlepší varianta, co jsem mohla na Singapur vybrat," vysvětlila současná světová trojka. 

Obě ženy jsou zatím domluvené pouze na Turnaj mistryň. Ale dlouhodobější spolupráce rozhodně není vyloučená. 

"Zatím nemám v plánu dlouhodobější spolupráci s Rennae. Ona ví, že je to jen na týden před Singapurem a pak samotný turnaj. Ale může se stát, že vyhraju a nechám si ji," řekla Plíšková.

V kuloárech se nicméně mluví o tom, že Plíšková kouče na příští sezonu stále hledá. V této souvislosti se nejčastěji zmiňuje jméno Tomáše Krupy, bývalého trenéra Tomáše Berdycha, který momentálně vede Barboru Strýcovou.

"Je těžké najít člověka, který by mi ve všem úplně sedl. Takového člověka už asi ani najít nechci, protože je to nemožné. Potřebuju k němu mít nějaký respekt a musíme si sednout i lidsky mimo tenis," vysvětlila tenistka.

autor: Sport | 12. 10. 2017 13:36

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama