reklama
 
 

Murray s největší pravděpodobností ukončí tenisovou sezonu

6. 9. 2017 13:08
Tenista Andy Murray se letos na kurtech s nejvyšší pravděpodobností už neobjeví. Důvodem dlouhé pauzy jsou vleklé problémy s kyčlí.

Glasgow - Britský tenista Andy Murray se už s největší pravděpodobností letos na ATP Tour neobjeví. Druhý muž světového žebříčku to oznámil dnes na sociálních sítích, důvodem dlouhé pauzy jsou vleklé problémy s kyčlí.

Třicetiletý Murray hrál naposledy v červenci ve Wimbledonu, z US Open se odhlásil dva dny před jeho startem. Bývalá světová jednička nyní oznámila, že se nezúčastní ani říjnových turnajů v Pekingu a Šanghaji a pravděpodobně ani následujících turnajů ve Vídni a Paříži. Murray se nezmínil o Turnaji mistrů, jenž se koná v listopadu v Londýně. Na všech těchto turnajích loni získal tituly a díky tomu se dostal do čela žebříčku, odkud ho v srpnu sesadil Španěl Rafael Nadal.

"Zraněná kyčel mě trápí několik měsíců. Během minulého týdne jsem to konzultoval s mnoha specialisty a svým týmem a shodli jsme se, že tohle je z dlouhodobého hlediska nejlepší rozhodnutí," uvedl Murray.

Trojnásobný grandslamový šampion a dvojnásobný olympijský vítěz zároveň oznámil, že sezonu 2018 začne v Brisbane. "Jsem přesvědčený o tom, že se díky tomuto prodlouženému období odpočinku a léčby se vrátím na svou maximální úroveň a budu příští sezonu bojovat o grandslamové tituly," řekl Murray.

Svěřenec Ivana Lendla se tak nejspíš stane čtvrtým hráčem elitní desítky, jenž předčasně kvůli zranění ukončí sezonu. Dosud tento krok museli udělat Srb Novak Djokovič, Švýcar Stan Wawrinka a Japonec Kei Nišikori.

Hi everyone... Just wanted to update you all on my injury and the rest of my season. Unfortunately, I won’t be able to compete in the upcoming events in Beijing and Shanghai, and most likely, the final two events to finish the season in Vienna and Paris due to my hip injury which has been bothering me the last few months. Having consulted with a number of leading hip specialists over the last week, along with my own team, we have decided that this is the best decision for my long-term future. Although this has been a frustrating year on court for many reasons, I’m confident after this extended period of rest and rehabilitation that I will be able to reach my best level again and be competing for Grand Slam titles next season. I will be beginning my 2018 season in Brisbane in preparation for the Australian Open and I’m look forward playing in Glasgow later this year against Roger for UNICEF UK and Sunny-sid3up. I have a fantastic team working alongside me to help me through this process and appreciate the support from them and all of my fans over this difficult period. 🚴🏃🏋️💪🎾😊👍

Zveřejnil(a) Andy Murray dne 06. Září 2017

autor: ČTK | 6. 9. 2017 13:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama