Muchová šla servírovat i v roušce, Azarenková tenisové umění Češky nechápala

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 9. 2020 13:31
Zatímco Češka křivila tvář bolestí, Běloruska na kurtu tančila. Karolína Muchová nakonec z osmifinálové třísetové bitvy na US Open odcházela jako poražená, vítězka Viktoria Azarenková se ale stala její fanynkou, na kurtu občas údery rodačky z Olomouce vůbec nechápala.
Zranění jsem měla v hlavě, přiznala Muchová. Po nešťastném pádu podlehla Azarenkové | Video: Associated Press

Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy měla v pondělí večer v nohách těžký boj třetího kola proti Soraně Cirsteaové, kde utíkala z mečbolů, ale v prvním setu proti Azarenkové to nebylo vůbec znát. Soupeřku si několikrát přímo povodila po kurtu.

"Má skvělou, chytrou hru, plnou variací, občas hrála úplně neuvěřitelně. Říkala jsem si, že musím tlačit a vyrážet i k síti, ale ona mi tam házela jeden prohoz za druhým, to mě fakt rozčilovalo," přiznala po zápase bývalá světová jednička.

První sadu především díky skvělé koncovce vyhrála Muchová 7:5. Na začátku druhé sady ale přišlo podklouznutí, při kterém si Češka natáhla levé stehno a na jejím pohybu to bylo znát. Mezi výměnami bolestí občas i křivila obličej.

"A bohužel se to zhoršovalo. Ze začátku jsem ještě mohla. Potom to ovlivňovalo moji hru při doskoku po servisu, při běhání do bekhendu. Ovlivňovalo mě to docela dost v pohybu," uvedla Muchová.

A nutno říct, že také Azarenková přidala na důrazu. "Věděla jsem, že musím být agresivnější, že já musím být ta, která bude soupeřku honit po kurtu," vysvětlila Běloruska.

Hrající maminka ztratila se čtyřiadvacetiletou Muchovou vůbec první set na turnaji a libovala si v tom, jak zábavný tenis to byl. Mezi druhým a třetím setem si dokonce zatančila, aby se po skóre 6:1 udržela ve formě.

To Muchová si v této pauze vzala čas na ošetření, dostala masáž svalu a spolkla prášek proti bolesti. Při cestě zpět se postarala o jeden z nejvtipnějších momentů utkání. Češka si totiž zapomněla sundat roušku a odešla servírovat do třetí sady i s ní. Na renonc ji musel upozornit až jeden z podavačů.

"Už jsme na ni tak zvyklí, že jsem si neuvědomila, že ji mám. Chodíme tady v roušce nonstop, to byl vtipný moment pro zasmání," souhlasila.

Navzdory ošetření ji ale noha stále bolela a konec zápasu to ovlivnilo. "Měla jsem to pak i v hlavě, že jsem se bála na to doskočit a hrát přes levou nohu," přiznala.

Poslední Češka v turnaji tak skončila v osmifinále, ale v Azarenkové našla velkou fanynku. "Umí zahrát skvělé úhly, má sílu, výborný servis, je to komplexní hráčka, je skvělé ji pozorovat. Doufám, že to dotáhne daleko a přijdou další výsledky. Jsem ráda, že jsem si proti ní mohla zahrát," složila vítězka poražené další poklonu.

Zatím ale není jasné, kdy se o nějaký ten skvělý výsledek česká tenistka zase pokusí, musí nejprve podstoupit vyšetření zraněné nohy. Zatím ale figuruje mezi přihlášenými na turnaj v Římě příští týden.

"Asi to bude chtít nějaký čas, aby se to doléčilo. Přechod na antuku, na které se klouže, nebude snadný. Uvidíme, jak na tom budu zdravotně," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy