Smutná Muchová: Můj největší zápas, chyběl kousíček. Vrátím se ještě silnější

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 6. 2023 23:48
Tenistka Karolína Muchová měla po prohraném finále Roland Garros se světovou jedničkou Polkou Igou Šwiatekovou lehce hořké pocity. Po porážce 2:6, 7:5, 4:6 a takřka tříhodinovém boji cítila, že první grandslamový titul byl na dosah. Životní vystoupení jí ale dodalo novou motivaci, stejně jako ji potěšila po utkání slova legendární Američanky Chris Evertové.
Karolína Muchová ve finále French Open 2023
Karolína Muchová ve finále French Open 2023 | Foto: Reuters

Na zdravotní potíže, které měla během turnaje, se nechtěla vymlouvat a v rozhovoru s novináři uvedla, že se vrátí ještě silnější.

"Teď je to trochu hořké, protože to byl velmi těžký duel. Ale to, že se mohu nazývat grandslamovou finalistkou, je celkově úžasný úspěch. Je to také velká motivace, abych na sobě dál pracovala a měla šanci hrát o tyhle velké tituly znovu," řekla Muchová.

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce hodnotila svůj vstup do utkání jako pomalý. Postupně se ale snažila střídat rytmus hry a dostat rozjetou favoritku z tempa. To se jí povedlo a utkání vyrovnala.

"Ve třetím setu nebyl rozdíl tak velký. Obě jsme měly šance, jen já jsem je nevyužila tak dobře jako ona," líčila Muchová, která vedla 2:0 a 4:3 s brejkem.

Myšlenky na triumf tou dobou neměla. "Ne, to ne. Soustředila jsem se na dobrý servis, abych si pomohla k rychlým bodům, ale nešlo to tak, jak jsem si plánovala. Iga odehrála na returnu neskutečné gamy. Nekazila a nedala mi lehký bod," podotkla česká tenistka.

"Jsem smutná, protože to bylo strašně blízko. Cítila jsem, že je to fakt kousíček. Byl to můj největší zápas a já tu koncovku nezvládla. Ale když se na to kouknu z větší dálky, je to skvělý výsledek," uvedla hráčka, která se posune ve světovém žebříčku ze 43. na 16. místo.

Po utkání se při ceremoniálu a potlesku fanoušků neubránila slzám. Dočkala se také gratulace od osmnáctinásobné grandslamové vítězky ve dvouhře Evertové.

"Řekla mi opravdu milá slova. Ani je nebudu říkat, protože nevím, jestli by si to přála. Nechám si je pro sebe. Musím ale říct, že po těch dvou náročných týdnech jsem celkem vyčerpaná. A když vám všichni tleskají, bylo to hodně emotivní," uvedla hráčka I. ČLTK Praha. Místo pro novou trofej za účast ve finále ještě vymyšlené nemá.

Vystoupení na Roland Garros si užila o to více, že ji po celou dobu podporovali z hlediště i rodiče. Těm původně zařizovala letenky tak, aby stihli utkání 1. kola se světovou osmičkou Řekyní Mariou Sakkariovou. Jejich pobyt v Paříž se ale příjemně protáhl.

"Jsem strašně ráda, že to se mnou zažili a podporovali mě. Určitě na tom něco je, že tu byli a dařilo se mi. Je to super."

Na kurtu fanouškům slíbila, že se vrátí ještě silnější. Totéž zopakovala i mezi novináři.

"Určitě to tak cítím. Dnešní zápas a celkově dva týdny mě dost motivují a ukázaly mi, že můžu hrát s těmi nejlepšími. Už v semifinále jsem měla skvělý zápas a teď jsem byla blízko vítězství proti světové jedničce, která je na antuce nejlepší. Nebylo to klišé. Jsem připravená se pustit zase do práce a makat, abych tyhle výsledky zopakovala," ujistila.

Přestože během turnaje měla potíže s nachlazením a v semifinále ji braly křeče, nechtěla se ke zdravotním omezením vracet.

"Nerada se lituju a vymlouvám na tyhle věci. Je pravda, že jsem přijela na turnaj trochu nemocná. Poté mě to malinko skolilo, ale vždy jsem zvládla odehrát zápasy poměrně dobře. Věděla jsem, že musím hrát rychlejší tenis, protože jsem měla potíže s dýcháním, jak mi to leželo na průduškách. Nerada ale tyhle věci rozebírám, protože se mi přeci jen podařilo dojít tak daleko. Klidně bych byla takhle nemocná každý turnaj," řekla s úsměvem.

Výkony na antuce, která není jejím oblíbeným povrchem, ji navnadily před travnatou částí sezony. Ta bude vrcholit od 3. července ve Wimbledonu. "Na trávu a rychlé povrchy se těším, mám je určitě radši. Ale je hezké vědět, že umím hrát dobře i na antuce," uvedla Muchová. .

Další program probere s trenérem Emilem Miškem. Po náročném Roland Garros si chce odpočinout.

"Plánem bylo hrát příští týden turnaj v Nizozemsku, ten ale hrát nebudu. Poté mám přihlášený Berlín, ale těžko říct, jestli ho zvládnu, nebo požádám o kartu do Eastbourne, abych si před Wimbledonem zahrála aspoň jeden turnaj. Je i možnost, že nebudu hrát žádný turnaj, dobře se připravím a budu se soustředit jen na Wimbledon," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy