Muchová předvedla parádní obrat a na prestižní Elite Trophy je ve hře o semifinále

24. 10. 2019 13:17
Tenistka Karolína Muchová vstoupila do turnaje Elite Trophy v Ču-chaji výhrou 2:6, 6:2, 7:5 nad Alison Riskeovou z USA.
Karolína Muchová
Karolína Muchová | Foto: Reuters

V pátek se třiadvacetiletá česká hráčka utká o postup z Kaméliové skupiny do semifinále s další Američankou Sofií Keninovou.

Muchová si účast na "malém Turnaji mistryň" pro nejlepší tenistky sezony, jež se nekvalifikovaly na finále WTA Tour do Šen-čenu, zajistila na poslední chvíli minulý týden díky postupu do semifinále v Moskvě.

Start do turnaje jí nevyšel, ale po prohraném prvním setu dokázala vývoj otočit. První mečbol proměnila česká tenistka po téměř dvou hodinách křížným forhendovým prohozem, který soupeřka nedokázala vrátit do kurtu.

Wimbledonská čtvrtfinalistka Muchová oplatila Riskeové porážku z letošního turnaje v Hertogenboschi a už jedním vyhraným setem jí v Ču-chaji vzala naději na postup. Obě přemožitelky Riskeové Muchová a Keninová se v pátek utkají o první místo ve skupině, dál půjde bez ohledu na skóre vítězka duelu.

První semifinalistkou turnaje se stala jeho nejvýše nasazená hráčka Kiki Bertensová z Nizozemska, jež v rozhodujícím utkání Azalkové skupiny porazila 6:4, 6:3 Ukrajinku Dajanu Jastremskou. Desátá tenistka světového žebříčku, které těsně unikl postup do Šen-čenu, prošla ze skupiny bez ztráty setu.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,419.844 dolarů):