Plíšková nezvládla českou bitvu, v Madridu podlehla krajance Bouzkové

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 28. 4. 2022 18:20
Marie Bouzková porazila na antukovém turnaji v Madridu v duelu českých tenistek pátou nasazenou Karolínu Plíškovou 6:4, 7:5 a po úspěšně zvládnuté kvalifikaci ve španělské metropoli postoupila už do 2. kola hlavní soutěže. Dál jde i Karolína Muchová, která po obratu porazila 1:6, 6:3, 6:4 Číňanku Čeng Čchin-wen.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Třiadvacetiletá Bouzková získala úvodní set, v němž měly obě hráčky potíže s uhájením vlastního podání, za 48 minut díky přesnější hře.

Ve druhé sadě pokračovala v trpělivém výkonu a na rozdíl od soupeřky, která se po opožděném vstupu do sezony po zlomenině ruky stále nemůže dostat do tempa, výrazně méně chybovala.

Šanci rozhodnout jí nabídla o sedm let starší Plíšková v jedenáctém gemu, kdy při brejkbolu zahrála dvojchybu a Bouzková v další hře zápas dopodávala.

Pětadvacetiletá Muchová vyhrála duel hraný pod zataženou střechou za dvě a půl hodiny. Hned svůj první mečbol 67. hráčka světa proměnila po kraťasu a následném voleji, na který o pět míst hůře postavená soupeřka nedosáhla. Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy si tak na druhém letošním turnaji připsala třetí výhru v sezoně.

Olomoucká rodačka Muchová se koncem března vrátila na WTA Tour po sedmiměsíční pauze, během níž léčila zraněné břišní svaly. V Miami vyhrála dva zápasy, ale ke třetímu proti Japonce Naomi Ósakaové nenastoupila.

Pak už se představila jen před dvěma týdny v kvalifikaci na finálový turnaj Billie Jean King Cupu a v Praze po boku Markéty Vondroušové vyhrála rozhodující čtyřhru.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 6 575 560 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Bouzková (ČR) - Karolína Plíšková (5-ČR) 6:4, 7:5, Muchová (ČR) - Čeng Čchin-wen (Čína) 1:6, 6:3, 6:4, Anisimovová (USA) - Sabalenková (3-Běl.) 6:2, 3:6, 6:4, Alexandrovová (Rus.) - Ostapenková (10-Lot.) 6:2, 4:6, 6:4, Martičová (Chorv.) - Samsonovová (Rus.) 7:6 (8:6), 6:1. Džabúrová (8-Tun.) - Paoliniová (It.) 7:6 (11:9), 6:1, Parrizasová (Šp.) - Cirsteaová (Rum.) 6:4, 6:2.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy