Muchová bere Wimbledon útokem. Je mi úplně jedno, kdo bude další, hlásí z Londýna

Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 7. 2019 16:25
Londýn (od našeho zpravodaje) - "Šla jsem do zápasu s tím, že jsem favoritka. A také jsem ho tak zvládla." Karolína Muchová získává na trávě velké sebevědomí. Česká tenistka na svém prvním Wimbledonu kariéry zvládla bez ztráty setu i druhý zápas a vyrovnala své grandslamové maximum.
Karolína Muchová.
Karolína Muchová. | Foto: Milan Kammermayer

V žebříčku už uhání směrem k první padesátce. Má výborně rozjetý slavný Wimbledon. A přitom stále působí, jako by se vůbec nic nedělo. Jako by šlo o předem určený plán, který teď zbývá jen krůček po krůčku realizovat. 

Dvaadvacetiletá Muchová s obdivuhodnou lehkostí poslala domů z Wimbledonu přemožitelku kamarádky Markéty Vondroušové, Američanku Madison Brengleovou.

"Jsem samozřejmě ráda, že jsem Maky tak trochu pomstila. Hned po zápase jsme si psaly, ale šlo o něco jiného než o ten zápas," byla po úspěšném duelu tajemná.

Muchová vyhrála 6:3, 6:4, na vítězné míče soupeřku přestřílela jasným poměrem 36:10. "Pořád jsem se tlačila dopředu, hrála jsem hodně agresivně. Myslím si, že přesně to je moje hra," pochvalovala si česká tenistka, která v úvodu třetího setu vyřešila i drobnou krizi. Dvakrát za sebou si prohrála servis a prohrávala už 0:3.

Nejistota? Obavy?

V žádném případě.

Nic takového Muchová nepocítila.

"Já věděla, že mi servisem extra neublíží, že ji můžu kdykoli brejknout zpět. Pořád jsem věděla, že jsem ve hře. Byla jsem v klidu," uvedla.

Přes výraznou sebejistotu musela uznat, že jí v jedné z důležitých chvil druhé sady pomohlo štěstí. Za stavu 3:4 a 30:30 trefila pásku, od které se míček odrazil těsně za síť. "Díkybohu. Vítr to tam trochu sfoukl a já získala brejkbol, který jsem pak využila. To mi strašně pomohlo."

Na travnatý povrch si teprve zvyká. Stále jasněji ale sama sobě potvrzuje, že by její hra mohla na specifický podklad sedět. "Cítím se na trávě líp a líp. Míče trefuju čistěji, i když jsou kurty stále horší. Pořád si zvykám, ale myslím, že se zlepšuju," prohlásila.

Jiný, někdy i nebezpečný pohyb na zeleném povrchu jí žádné problémy nedělá. "Rybičku na síti jako Becker ale zatím nedělám," smála se.

Muchová se ani příliš nepídila po tom, koho vyzve v boji o premiérové grandslamové osmifinále. "Je mi úplně jedno, kdo z nich bude další," prohlásila ve chvíli, kdy Estonka Anett Kontaveitová s domácí Heather Watsonovou stále ještě bojovaly o právo změřit síly s českou vycházející hvězdou.

Nakonec to bude Kontaveitová, dvacátá hráčka světového žebříčku. Tu Muchová porazila v prvním kole nedávného French Open, což ale nechtěla přeceňovat. "Myslím si, že ona hraje na trávě líp. Snaží se hrát hodně rychle, takže tady bude určitě nepříjemnější," podotkla.

Přesto půjde česká tenistka v pátek na kurt plná odvahy. "Můžu hrát s kýmkoliv, můžu kohokoliv porazit. Mám takový přístup asi v povaze."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy