Muchová bere Wimbledon útokem. Je mi úplně jedno, kdo bude další, hlásí z Londýna

Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 7. 2019 16:25
Londýn (od našeho zpravodaje) - "Šla jsem do zápasu s tím, že jsem favoritka. A také jsem ho tak zvládla." Karolína Muchová získává na trávě velké sebevědomí. Česká tenistka na svém prvním Wimbledonu kariéry zvládla bez ztráty setu i druhý zápas a vyrovnala své grandslamové maximum.
Karolína Muchová.
Karolína Muchová. | Foto: Milan Kammermayer

V žebříčku už uhání směrem k první padesátce. Má výborně rozjetý slavný Wimbledon. A přitom stále působí, jako by se vůbec nic nedělo. Jako by šlo o předem určený plán, který teď zbývá jen krůček po krůčku realizovat. 

Dvaadvacetiletá Muchová s obdivuhodnou lehkostí poslala domů z Wimbledonu přemožitelku kamarádky Markéty Vondroušové, Američanku Madison Brengleovou.

"Jsem samozřejmě ráda, že jsem Maky tak trochu pomstila. Hned po zápase jsme si psaly, ale šlo o něco jiného než o ten zápas," byla po úspěšném duelu tajemná.

Muchová vyhrála 6:3, 6:4, na vítězné míče soupeřku přestřílela jasným poměrem 36:10. "Pořád jsem se tlačila dopředu, hrála jsem hodně agresivně. Myslím si, že přesně to je moje hra," pochvalovala si česká tenistka, která v úvodu třetího setu vyřešila i drobnou krizi. Dvakrát za sebou si prohrála servis a prohrávala už 0:3.

Nejistota? Obavy?

V žádném případě.

Nic takového Muchová nepocítila.

"Já věděla, že mi servisem extra neublíží, že ji můžu kdykoli brejknout zpět. Pořád jsem věděla, že jsem ve hře. Byla jsem v klidu," uvedla.

Přes výraznou sebejistotu musela uznat, že jí v jedné z důležitých chvil druhé sady pomohlo štěstí. Za stavu 3:4 a 30:30 trefila pásku, od které se míček odrazil těsně za síť. "Díkybohu. Vítr to tam trochu sfoukl a já získala brejkbol, který jsem pak využila. To mi strašně pomohlo."

Na travnatý povrch si teprve zvyká. Stále jasněji ale sama sobě potvrzuje, že by její hra mohla na specifický podklad sedět. "Cítím se na trávě líp a líp. Míče trefuju čistěji, i když jsou kurty stále horší. Pořád si zvykám, ale myslím, že se zlepšuju," prohlásila.

Jiný, někdy i nebezpečný pohyb na zeleném povrchu jí žádné problémy nedělá. "Rybičku na síti jako Becker ale zatím nedělám," smála se.

Muchová se ani příliš nepídila po tom, koho vyzve v boji o premiérové grandslamové osmifinále. "Je mi úplně jedno, kdo z nich bude další," prohlásila ve chvíli, kdy Estonka Anett Kontaveitová s domácí Heather Watsonovou stále ještě bojovaly o právo změřit síly s českou vycházející hvězdou.

Nakonec to bude Kontaveitová, dvacátá hráčka světového žebříčku. Tu Muchová porazila v prvním kole nedávného French Open, což ale nechtěla přeceňovat. "Myslím si, že ona hraje na trávě líp. Snaží se hrát hodně rychle, takže tady bude určitě nepříjemnější," podotkla.

Přesto půjde česká tenistka v pátek na kurt plná odvahy. "Můžu hrát s kýmkoliv, můžu kohokoliv porazit. Mám takový přístup asi v povaze."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy