Mentalista, který se vzepřel Sereně. V dětství trpěl, děsil ho i imaginární hmyz

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 6. 2020 7:07
Patrick Mouratoglou oslavil padesátiny. V dětství trpěl silnými úzkostmi, rodiče mu sebrali sen stát se profesionálním tenistou, přesto nezahořkl a k milovanému sportu našel jinou cestu. Stal se slavným trenérem, zakladatelem věhlasné akademie v Nice a mužem, který udělal ze Sereny Williamsové královnu všech legend. I díky tomu, že jako jeden z mála sebral odvahu postavit se jí i jejímu otci.

Chlapec ochromený hanbou

Patrick Mouratoglou, tenisový trenér
Patrick Mouratoglou, tenisový trenér | Foto: Reuters

Mouratoglou ve své knize nazvané The Coach - Vítězství se skrývá v detailech popisuje složité dětství, v němž se velmi složitě vyrovnával se svou plachou povahou. Trpěl úzkostmi, depresemi a stydlivostí, kvůli níž si nedokázal nacházet žádné přátele.

"Ušel jsem dlouhou cestu. Mám potíže porozumět tomu, jak dítě, kterým jsem byl, se mohlo stát dospělým, který píše tato slova. Změnil jsem svůj osud, i když jsem potřeboval mnoho let, abych toho dosáhl… Byl jsem dítě a můj život byl plný utrpení. Každou noc jsem trpěl úzkostnými záchvaty. Byl jsem neduživý a velmi plachý. Cítil jsem se jako někdo, kdo se díval nevěřícně na svůj život, ochromený hanbou, že se nedaří lépe. Soudil jsem sám sebe bez jakéhokoli slitování. Obdivoval jsem jiné pro jejich kvality - a v sobě žádné nenacházel."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy