Monfils si jako šestý tenista zajistil účast na Turnaji mistrů, Berdych je stále ve hře

ČTK ČTK
27. 10. 2016 19:50
Třicetiletý francouzský tenista Gaël Monfils zakončí svou životní sezonu premiérovou účastí na Turnaji mistrů pro nejlepších osm tenistů roku.
Gaël Monfíls ve čtvrtfinále Australian Open 2016
Gaël Monfíls ve čtvrtfinále Australian Open 2016 | Foto: Reuters

Londýn - Francouzský tenista Gaël Monfils se ve třiceti letech poprvé v kariéře představí na Turnaji mistrů pro nejlepších osm hráčů roku. Účast na finále sezony ATP Tour v Londýně 13. až 20. listopadu si zajistil jako šestý muž po životní sezoně, v níž ve Washingtonu získal svůj nejcennější titul a na US Open si zahrál semifinále.

"Kvalifikovat se do Londýna je ten nejlepší způsob, jak zakončit nejúspěšnější sezonu na tour. Těším se na to, že si zahraju proti nejlepším hráčům letošního roku. O tom turnaji jsem toho hodně slyšel, každý zápas je jako finále a já vždycky rád hrál před početným publikem," uvedl v tiskovém prohlášení Monfils.

Francouzský showman tento týden nikde nehraje, k jistotě postupu mu pomohly výsledky jeho konkurentů. Před Monfilsem si účast na Turnaji mistrů zajistili Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray, Švýcar Stan Wawrinka, Kanaďan Milos Raonic a Japonec Kei Nišikori.

Berdych stále ve hře

Poslední místo pro Londýn drží Tomáš Berdych, jenž si výrazně zkomplikoval situaci nečekaným vyřazením v prvním kole ve Vídni. Pouze o kolo dál však došel jeden z jeho konkurentů David Goffin z Belgie, jehož dnes v Basileji v boji o čtvrtfinále vyřadil Argentinec Juan Martín del Potro.

Berdycha tak může tento týden v žebříčku sezony předstihnout už jen Chorvat Marin Čilič, jenž musí v Basileji postoupit do finále. Ve čtvrtfinále ho čeká Španěl Marcel Granollers. O účastnících Turnaje mistrů se definitivně rozhodně příští týden v Paříži.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy