Mladou českou tenistku poznává celý svět. Může za to nepovedený trik

Sport Sport
18. 3. 2020 13:39
Na žebříčku figuruje až v šesté stovce, tenisem se zatím příliš neproslavila. Přesto jednadvacetiletá Češka Barbora Miklová nedávno zaujala celý sportovní svět.
Jednadvacetiletá Barbora Miklová.
Jednadvacetiletá Barbora Miklová. | Foto: Instagram Barbora Miklová

Miklová pobavila návštěvníky sociálních sítích prostřednictvím videa, na kterém se pokouší o velmi zvláštní způsob podání: položit míček na druhý konec rakety, pustit oba tenisové nástroje z výšky na zem, počkat na odraz balonku, sebrat rychle na zemi ležící raketu a servírovat. 

Že není ani trochu jednoduché něco takového zrealizovat, zjistila česká tenistka okamžitě.

Se svým nepovedeným trikem se pochlubila na sítích, načež se video stalo virálním. Sdílely ho celosvětové tenisové weby, například sledovaný portál Tennis World USA.

"Někde jsem to viděla na internetu, výsledek ale měl být jiný. Bohužel se mi to i mimo kameru nepovedlo. Ale je pravda, že kdyby se to povedlo, tak by to tolik nezaujalo," řekla Miklová Tenisovému světu.

View this post on Instagram

Next time! 👀🙈🤣 @barboramiklova

A post shared by Tennis News Machine 👀 (@tennisnewsmachine) on

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy