Místo turnajového triumfu devastující porážka. Plíšková v Římě schytala dva kanáry

16. 5. 2021 15:28
Česká tenistka Karolína Plíšková titul v Římě nezískala. Světovou devítku ve finále deklasovala Polka Iga Šwiateková, která vyhrála dvakrát 6:0.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Plíšková nastoupila ve finále v Římě potřetí za sebou, ale na titul z roku 2019 nenavázala. Šwiateková ji od začátku jednoznačně přehrávala a devětadvacetiletá Češka v prvním setu uhrála pouhé čtyři míčky.

Ani ve druhé sadě nedokázala Plíšková najít na patnáctou hráčku světa recept a nakonec s ní za 46 minut prohrála. V zápase zaznamenala šest dvojchyb a 23 nevynucených chyb.

"Rozhodně to nebyl pro mě moc podařený den. Iga navíc hrála skvěle," řekla Plíšková. "Ale v tenise se prostě občas stane, že je všechno proti vám. Musím na to rychle zapomenout," dodala.

Šwiateková se na okruhu WTA postarala o první finále se dvěma "kanáry" od roku 2016. Naposledy dvakrát 6:0 v zápase o titul vyhrála v roce 2016 v Bukurešti domácí Simona Halepová nad Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska.

Plíšková podobný debakl utrpěla podruhé v kariéře a poprvé na elitním okruhu WTA. Dvakrát 0:6 dosud prohrála pouze v roce 2009 jako sedmnáctiletá ve čtvrtfinále turnaje ITF v italské Latině s Annou Korzeniakovou z Polska.

Šwiateková získala třetí titul v kariéře a v pondělí se v pořadí WTA posune na deváté místo - poprvé do nejlepší desítky. Plíšková, která si naposledy ve finále zahrála loni v září právě v Římě, ve třicátém finále na sedmnáctý titul nedosáhla.

Ve finále čtyřhry se poprvé v kariéře představila Markéta Vondroušová, ale ani ona neuspěla. Spolu s Kristinou Mladenovicovou z Francie podlehly 6:4, 5:7 a 5:10 kanadsko-mexickému páru Sharon Fichmanová, Giuliana Olmosová

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě (antuka):

Muži (dotace 2,082.960 eur) - finále: Nadal (2-Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 7:5, 1:6, 6:3. Čtyřhra - finále: Mektič, Pavič (2-Chorv.) - Ram, Salisbury (5-USA/Brit.) 6:4, 7:6 (7:4).

Ženy (dotace 1,577.613 eur) - finále: Šwiateková (15-Pol.) - Karolína Plíšková (9-ČR) 6:0, 6:0. Čtyřhra - finále: Fichmanová, Olmosová (Kan./Mex.) - Vondroušová, Mladenovicová (ČR/Fr.) 4:6, 7:5, 10:5.

 

Právě se děje

Další zprávy