Minuta potlesku za Novotnou a dva body pro český tým. Tenistky zvládly sobotu i bez Plíškové

Před zápasem uctili diváci spolu s tenistkami památku zesnulé Jany Novotné.
Pražská 02 arena hostila fedcupové utkání české reprezentace poprvé od vítězného finále s Ruskami v roce 2015. Organizátoři svěřili pořadatelství hlavnímu městu také proto, že se Češky sešly v nejsilnější možné sestavě.
Ještě před zahájením prvního sobotního zápasu se měla držet minuta ticha na památku Jany Novotné, která v listopadu loňského roku podlehla v 49 letech rakovině.
Petru Kvitovou smuteční úvod programu dojal. "Regulérně nás to rozplakalo. Nebylo ideální jít pak hned na kurt a hrát zápas," přiznala česká tenistka.
První sadu přitom vítězka nedávného turnaje v Petrohradu zvládla dobře. Viktoriji Golubicovou v ní porazila 6:2.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
10. 2. 2018 22:50
Podívejte se na fotografie ze sobotního dne prvního kola Fed Cupu mezi Českem a Švýcarskem. O2 arena nejdříve uctila památku zesnulé Jany Novotné a vzápětí sledovala dramatická utkání Petry Kvitové a Barbory Strýcové.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy