Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 9. 2020 6:14
Na kurtu jsou v podstatě neporazitelné, vyhrají, na co přijdou, a ještě stihnou všelijakými vtípky bavit fanoušky. Řeč je o české tenistce Barboře Strýcové a její deblové parťačce z Tchaj-wanu Sie Šu-wej. V neděli v Říme vyhrály už čtvrtý letošní titul.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Pět měsíců se prakticky nehrál, tenisový kolotoč se kvůli pandemii koronaviru zastavil, přesto má česko-tchajwanská dvojice neuvěřitelnou bilanci 21 výher a jen jediné porážky. Prohrály pouze finále na Australian Open. V Brisbane, v Dubaji, v Dauhá a nyní v Římě na ně žádný pár nevyzrál.

"Ta šňůra je neskutečná, pro mě je o to neuvěřitelnější, že jsme tak konzistentní ve výkonech. Vždyť jsme se pět měsíců pořádně neviděly a hned jsme naskočily do stejné formy, v jaké jsme končily," je překvapená plzeňská rodačka.

Úspěšná deblová dvojice raději vynechala US Open a soustředila veškeré síly na antuku. "V deblu, kde pokrýváte menší kurt, je těžké chytit rytmus hned od prvního zápasu, ale nám se to povedlo," pochvaluje si Strýcová.

Pomáhá i fakt, že si rozumí i mimo kurt, obě jsou velké showmanky, což dokázaly také v Římě. Sociálními sítěmi obletělo video, na kterém Tchajwanka zuřivě zdraví úplně prázdné tribuny. "Pokud ji nemilujete, jste vůbec tenisový fanoušek?" napsala k videu česká hráčka.

Stejnou otázku by mohli fanoušci dostat po nedělním finále, kdy obě hráčky excelovaly a Strýcová například předvedla fenomenální bekhendovou smeč. "Ještě teď to cítím v zádech," okomentovala to na Twitteru.

"Je úžasné zase Báru vidět. Od loňského roku, kdy spolu hrajeme, jsme odvedly kus práce. Jsem s ní vždycky tak nějak v klidu a pohodě," složila parťačce poklonu Šu-wej.

O favoritkách pro blížící se Roland Garros je tedy jasno. Strýcová si navíc rozšířila osobní statistiky v kolonce "deblové tituly" už na číslo 31.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy