Obrazem: Wawrinka vyváděl, Plíšková slavila. V Melbourne znovu tekla krev

Podívejte se na fotografie z průběhu čtvrtého dne grandslamového Australian Open.
Karolína Plíšková znovu demonstrovala svou současnou pohodu. Vyhrála i šestý zápas v sezoně a mohla tak mávat fanouškům i své početně obsazené lóži, v níž nechyběl ani moderátor Leoš Mareš.
Jako by se příroda rozhodla, že chce mít na dvorcích v Melbourne antuku. Pořadatelé měli před startem čtvrtého dne plno práce s odklizením spouště, kterou nadělala noční bouře prachu a deště.
Déšť v úvodu dne neustával, a tak se program Australian Open na nekrytých kurtech zpozdil o několik hodin.
Karolína Plíšková měla v úvodu zápasu s Laurou Siegemundovou velké starosti. Němka hrála výborně a světová dvojka tak nějak nevěděla, co s tím...
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
Aktualizováno 23. 1. 2020 12:24
Karolína Plíšková si nedělala zbytečné problémy a bez potíží prošla dál. Stejně jako ruský favorit Daniil Medveděv. Ten ale musel řešit nečekané zdravotní komplikace. Podívejte se na fotografie z průběhu čtvrtého dne grandslamového Australian Open.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy