Federera rozplakal Maradona. Kdybys měl problémy v mé zemi, zavolej mi, vzkázal mu

Sport Sport
21. 11. 2019 15:37
Roger Federer a Alexander Zverev se dočkali na exhibici v Argentině vřelého přivítání. Legendární Diego Maradona nakonec osobně nedorazil, i tak ale jeho vzkaz natočený na video vzbudil velké emoce.
Roger Federer.
Roger Federer. | Foto: Reuters

"Ahoj, mistře. Mašino, jak ti rád říkám," zahájil někdejší fotbalový mistr světa svou zdravici, kterou pořadatelé pouštěli přímo v Parque Roca Areně v Buenos Aires. 

"Byl, jsi a vždy budeš ten nejlepší. Nikdo není jako ty," pokračoval Diego pomalým tempem. Federerovi pak slíbil jakoukoli pomoc v případě nouze.

"Chci, abys věděl, že když budeš mít v mé zemi nějaké problémy, můžeš mi kdykoli zavolat a říct mi, co bys potřeboval," vyzýval Maradona dvacetinásobného grandslamového vítěze, který se neubránil slzám.

Argentinská fotbalová modla měla podle původních plánů exhibiční duel navštívit, nakonec se však omluvila. Maradona, kterého nedávno propustili z trenérského angažmá v týmu Gimnasia, tak neviděl ani samotný duel. Federer v něm s německým soupeřem prohrál dvakrát 6:7.  

Oba tenisté si prodloužili sezonu a společně vyjeli na jihoamerické turné. Zahrají si ještě v chilském Santiagu, kolumbijské Bogotě, ekvádorském Quitu a také v Mexico City. V tamní největší býčí aréně světa - Plaza de Toros México - se má v sobotu odehrát "The Greatest Match", jak duel s očekávanou rekordní návštěvou 41 tisíc diváků označili sami pořadatelé.

Tenisovým soubojem s nejvíce diváky je zatím exhibice Kim Clijstersové a Sereny Williamsové, kterou v červenci 2010 v Bruselu navštívilo něco málo přes 35 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy