Federera rozplakal Maradona. Kdybys měl problémy v mé zemi, zavolej mi, vzkázal mu

Sport Sport
21. 11. 2019 15:37
Roger Federer a Alexander Zverev se dočkali na exhibici v Argentině vřelého přivítání. Legendární Diego Maradona nakonec osobně nedorazil, i tak ale jeho vzkaz natočený na video vzbudil velké emoce.
Roger Federer.
Roger Federer. | Foto: Reuters

"Ahoj, mistře. Mašino, jak ti rád říkám," zahájil někdejší fotbalový mistr světa svou zdravici, kterou pořadatelé pouštěli přímo v Parque Roca Areně v Buenos Aires. 

"Byl, jsi a vždy budeš ten nejlepší. Nikdo není jako ty," pokračoval Diego pomalým tempem. Federerovi pak slíbil jakoukoli pomoc v případě nouze.

"Chci, abys věděl, že když budeš mít v mé zemi nějaké problémy, můžeš mi kdykoli zavolat a říct mi, co bys potřeboval," vyzýval Maradona dvacetinásobného grandslamového vítěze, který se neubránil slzám.

Argentinská fotbalová modla měla podle původních plánů exhibiční duel navštívit, nakonec se však omluvila. Maradona, kterého nedávno propustili z trenérského angažmá v týmu Gimnasia, tak neviděl ani samotný duel. Federer v něm s německým soupeřem prohrál dvakrát 6:7.  

Oba tenisté si prodloužili sezonu a společně vyjeli na jihoamerické turné. Zahrají si ještě v chilském Santiagu, kolumbijské Bogotě, ekvádorském Quitu a také v Mexico City. V tamní největší býčí aréně světa - Plaza de Toros México - se má v sobotu odehrát "The Greatest Match", jak duel s očekávanou rekordní návštěvou 41 tisíc diváků označili sami pořadatelé.

Tenisovým soubojem s nejvíce diváky je zatím exhibice Kim Clijstersové a Sereny Williamsové, kterou v červenci 2010 v Bruselu navštívilo něco málo přes 35 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy