Martínezová má po rozchodu s Plíškovou novou práci. Trénovat bude znovu Muguruzaovou

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 11. 2019 16:48
Dvojnásobná grandslamová šampionka Garbiňe Muguruzaová ze Španělska obnovila před nadcházející tenisovou sezonou spolupráci s trenérkou Conchitou Martínezovou.
Conchita Martínezová a Garbiňe Muguruzaová budou opět spolupracovat
Conchita Martínezová a Garbiňe Muguruzaová budou opět spolupracovat | Foto: Milan Kammermayer

Wimbledonská vítězka z roku 1994 tak po rozchodu s Karolínou Plíškovou dlouho bez angažmá nezůstala, šestadvacetileté krajance má pomoci zpět mezi elitu.

Bývalá světová jednička Muguruzaová se s Martínezovou poprvé potkala ve fedcupovém týmu. V roce 2017 se domluvily na spolupráci, která vedla až k wimbledonskému triumfu a posunu do čela žebříčku.

V březnu 2018 společnou přípravu ukončily a Muguruzaová se vrátila k bývalému trenérovi Samu Sumykovi, pod jehož vedením vyhrála v roce 2016 French Open. Letos po Wimbledonu se ale opět rozešli a Muguruzaová, které aktuálně v žebříčku patří 35. místo, se od té doby připravovala s fedcupovou kapitánkou Anabel Medínaovou Garriguesovou.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy