Martincová porazila v Nottinghamu i Linetteovou a je už ve čtvrtfinále

8. 6. 2022 17:31
Tenistka Tereza Martincová porazila na turnaji v Nottinghamu Polku Magdu Linetteovou 6:2, 7:6 a na tamní trávě si zahraje stejně jako loni čtvrtfinále. V něm vyzve Číňanku a čtvrtou nasazenou Čang Šuaj, která porazila stejným výsledkem Britku Jodie Burrageovou.
Tereza Martincová
Tereza Martincová | Foto: Milan Kammermayer

Pražská rodačka Martincová neztratila po úvodním vítězství nad Océane Dodinovou znovu ani set. Proti turnajové osmičce Linetteové získala v úvodu dva brejky a vyhrála první set za 31 minut. V úvodu druhé sady sice sedmadvacetiletá Češka ztratila podání, ihned ale soupeřce oplatila stejnou mincí a tie-break potom vyhrála 7:3.

Šedesátá hráčka světa Martincová porazila polskou soupeřku podruhé ze tří vzájemných zápasů. Do čtvrtfinále se dostala podruhé v této sezoně a zabojuje o první semifinálovou účast na okruhu WTA od loňského července. Jediný dosavadní zápas s Čang Šuaj před šesti lety prohrála.