Maratonská bitva pro Nadala. Španěl podvanácté ovládl turnaj v Barceloně

25. 4. 2021 20:18
Rafael Nadal vyhrál podvanácté antukový turnaj v Barceloně. Nejvýše nasazený španělský tenista ve finále, jež trvalo 3:38 hodiny, porazil 6:4, 6:7, 7:5 turnajovou dvojku Stefanose Tsitsipase z Řecka.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

V letošním nejdelším zápase na ATP Tour oba hráči čelili mečbolům. Nadal mohl utkání ukončit už v druhém setu, kdy měl dvě příležitosti při Ttsitsipasově podání za stavu 5:4, ale řecký tenista se ubránil. Sám měl mečbol za stejného stavu 5:4 v rozhodující sadě, tentokrát však Nadal i za pomoci pásky při jednom z úderů hrozbu odvrátil.

Čtyřiatřicetiletý španělský tenista získal 87. titul v kariéře a první od loňského října, kdy potřinácté vyhrál Roland Garros. Zároveň ukončil aktuální vítěznou Tsitsipasovu sérii - dvaadvacetiletý Řek až do dneška vyhrál devět zápasů bez ztráty setu, minulou neděli si připsal v Monte Carlu první triumf na turnaji Masters.

Díky 61. vítězství na antukovém turnaji ATP Tour se Nadal v pondělí posune na druhé místo žebříčku za Srba Novaka Djokoviče.

Tenisový turnaj mužů v Barceloně (antuka, dotace 1,702.800 eur), dvouhra - finále: Nadal (1-Šp.) - Tsitsipas (2-Řec.) 6:4, 6:7 (6:8), 7:5.