reklama
 
 

Manipulování tenisových duelů sahá do vyšších sfér. Obvinění hrozí Murrayho parťákovi

19. 6. 2019 11:41
Feliciano López, bývalá světová dvanáctka a hráč, který je tento týden v londýnském Queen's Clubu deblovým partnerem Andyho Murrayho při jeho návratu na kurty, je podle španělských médií spojován s případem tenisového podvodu.

Pod drobnohledem se ocitl zápas čtyřhry, který Feliciano López sehrál před dvěma lety na Wimbledonu po boku svého krajana a jmenovce Marka Lópeze.

Španělští vítězové Roland Garros z roku 2016 tehdy překvapivě prohráli s nenasazenou australskou dvojicí John-Patrick Smith - Matt Reid. Ještě předtím se López odhlásil z dvouhry kvůli zranění nohy.

Sedmatřicetiletý Španěl byl s případem seznámen nyní v Londýně, odmítl se ale jakkoli vyjádřit a jen informoval své právníky. Zdroje z blízkosti tenisty hovoří o tom, že obvinění striktně odmítá.

Tým Andyho Murrayho přiznal znepokojení, ale konkrétní prohlášení rovněž neučinil. A zatím mlčí také Tennis Integrity Unit, tedy jakási jednotka pro bezúhonnost tenisu, která má za cíl odhalovat manipulování zápasů a nekalé sázky.

S celým příběhem přišel respektovaný španělský internetový deník El Confidencial, od něhož pak informaci převzala další média ve Španělsku i ve světě.

V centru celého případu jsou údajně dva bývalí fotbalisté, někdejší hráč Realu Raul Bravo a veterán La Ligy Carlos Aranda. Ti měli dlouhodobě domlouvat fixlování fotbalových i tenisových zápasů.

Policie má podle deníku k dispozici telefonní odposlechy, na kterých Aranda konkrétně mluví o zmíněném duelu páru López - López a nárokuje si 50 procent z celkové výhry. "Kolik bych měl vsadit?" ptá se ho neznámý muž. "Kolik chceš, je to Wimbledon!" odpovídá Aranda.

Říká tím, že nezáleží na výši částky, protože během grandslamového turnaje nepřijde nikomu podezřelá.

Feliciano López, velmi dobrý přítel Andyho Murrayho, měl nastoupit do dvouhry turnaje v Queen's Clubu v úterý duelem proti Maďaru Martonu Fucsovicsovi. Jenže celý program spláchl déšť. Hrát se má dnes a očekává se, že Španěla budou po utkání s případem konfrontovat novináři. 

Mezitím britský Guardian cituje nejmenovaný zdroj blízký tenistovi. Ten popsal, že byl López po zveřejnění celé záležitosti vzteky bez sebe a velmi dlouho hovořil po telefonu s právníky. 

Marc López se zase vyjádřil pro španělské noviny AS. "Nemají žádné právo takhle špinit naše jména," uvedl.

autor: av | 19. 6. 2019 11:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama