Mám je jak kámen, křičela Strýcová a mlátila se do nohou. Krizi zastavila koncertem vůle

Aleš Vávra Aleš Vávra
27. 5. 2018 16:22
Vítězství vůle. Barbora Strýcová v úvodním kole French Open v dlouhém duelu plném náročných výměn přetlačila Japonku Kurumi Naraovou.
Oddech Barbory Strýcové. Černá série končí.
Oddech Barbory Strýcové. Černá série končí. | Foto: ČTK

Paříž (od našeho zpravodaje) - Znovu hlasitě bojovala se svým nezkrotným temperamentem, tentokrát ale vztek dokázala udržet v mezích, ve kterých ji nesráží, ale naopak pomáhá.

Barbora Strýcová na pařížském kurtu číslo 1, jehož krásné kamenné ochozy z vnější strany působivě připomínají vítěze všech předchozích ročníků Roland Garros, fantasticky vydřela postup do druhého kola přes houževnatou japonskou soupeřku.

Po proměněném mečbolu se u sítě úlevně sehnula a pak odměnila tleskající publikum ve vyhřáté výhni širokým spokojeným úsměvem.

Zvítězila konečně po osmi porážkách za sebou. Jaké to je, naposledy okusila přesně před třemi a půl měsíci v katarském Dauhá.

Utkání s Naraovou se nicméně nevyvíjelo vůbec dobře. První sada byla jasnou záležitostí, Strýcová uhrála jedinou hru a v těch zbylých dokázala hrát jen jednou přes shodu. 

Od druhého dějství ale začala česká tenistka obrazně řečeno potit krev. "Mám je jak kámen," křičela zoufalstvím po jednom ze zkažených míčů a mlátila se přitom do nohou. Probudila je. Postupně vyrovnala hru a brzy bylo jasné, že tenhle zápas bude o pár míčích. 

"Vždyť to umíš zahrát!" láteřila o chvíli později, trpělivě podporována slušně zaplněným hráčským boxem, ve kterém hráli nejvýraznější role trenér David Kotyza a daviscupový kapitán Petr Pála. 

Stále častěji se povzbuzovala zajímavou dvojjazyčnou kombinací. "Jedem" se střídalo s "Come on". A skvělé tenisové momenty následovaly. Třeba ten, kdy s vypětím všech sil vrátila dvě smeče Japonky, z té třetí pak dokonce vykouzlila prohoz.

Diváci byli u vytržení, stejně jako při několika citlivých a dokonale přesných zakončeních na voleji. A aplaudovali také ve chvíli, kdy Strýcová neudržela nervy, praštila s raketou o antuku a hrací nástroj pak přímo ze vzduchu znovu chytila.

Černá série skončila zrovna na pařížské antuce, kde se šestadvacáté hráčce světového žebříčku dlouhodobě nedaří. Češka obhájila loňské druhé kolo, jejím kariérním maximem na French Open je kolo třetí, na které dosáhla jedinkrát, před dvěma lety.

O jeho vyrovnání bude v dalším duelu bojovat s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. Favoritkou nebude, ovšem šance je slušná. Obzvlášť, když Strýcová zopakuje svůj koncert vůle a bojovnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy