"Mám hlad, jsem frustrovaná." Plíšková předvedla, jak se nechovat na tiskovce

mih mih
7. 8. 2019 15:01
Hlavně nebýt robot a umět komunikovat s novináři. Nejlepší světové tenistky vytvořily na turnaji v Torontu videonávod, jak se popasovat s tiskovou konferencí. Mezi "lektorkami" byla i česká jednička Karolína Plíšková.
Videonávod tenistek | Video: Youtube.com

"Tady jsou pravidla. A je to stejné jako s Pokémony, musíte je chytit všechny," říká v úvodu videa Japonka Naomi Ósakaová. Ta je přitom známá, že když je v dobré náladě, dokáže na tiskových konferencích novináře opravdu bavit.

Kanaďanka Eugenie Bouchardová nejprve upozornila, že zpovídaný hráč či hráčka by měli sedět rovně a pozorně sledovat místnost. Mobil by měli předat agentovi, protože se nesluší během odpovídání na otázky telefonovat nebo dělat selfie. 

"Jsem tak hladová," demonstruje Karolína Plíšková, jak by se tenistky na tiskovce chovat neměly. V další scénce se pak nebojí ukázat i emoce. "Jsem frustrovaná," a roztrhne list papíru.

Rodačka z Loun poradila tenistkám, aby médiím odtajnila i něco ze soukromého života. Američanky Sloane Stephensové se sama zeptala na plánovanou svatbu.

Kiki Bertensová z Nizozemska a Rumunka Simona Halepová zase upozorňují na to, že by respondenti neměli být roboty. "Ukažte osobnost a přidejte trochu barvy svým příběhům," radí druhá jmenovaná. "Nebojte se mluvit otevřeně, skutečně nás zajímá, jak se právě cítíte," doplňuje Ruska Maria Šarapovová. 

A na závěr přidaly vzkaz pro novináře. "Pořádně si nás nastudujte, než za námi přijdete, poznejte nás."

 

Právě se děje

před 51 minutami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy