reklama
 
 

"Mám hlad, jsem frustrovaná." Plíšková předvedla, jak se nechovat na tiskovce

7. 8. 2019 15:01
Videonávod tenistek | Video: Youtube.com
Hlavně nebýt robot a umět komunikovat s novináři. Nejlepší světové tenistky vytvořily na turnaji v Torontu videonávod, jak se popasovat s tiskovou konferencí. Mezi "lektorkami" byla i česká jednička Karolína Plíšková.

"Tady jsou pravidla. A je to stejné jako s Pokémony, musíte je chytit všechny," říká v úvodu videa Japonka Naomi Ósakaová. Ta je přitom známá, že když je v dobré náladě, dokáže na tiskových konferencích novináře opravdu bavit.

Kanaďanka Eugenie Bouchardová nejprve upozornila, že zpovídaný hráč či hráčka by měli sedět rovně a pozorně sledovat místnost. Mobil by měli předat agentovi, protože se nesluší během odpovídání na otázky telefonovat nebo dělat selfie. 

"Jsem tak hladová," demonstruje Karolína Plíšková, jak by se tenistky na tiskovce chovat neměly. V další scénce se pak nebojí ukázat i emoce. "Jsem frustrovaná," a roztrhne list papíru.

Rodačka z Loun poradila tenistkám, aby médiím odtajnila i něco ze soukromého života. Američanky Sloane Stephensové se sama zeptala na plánovanou svatbu.

Kiki Bertensová z Nizozemska a Rumunka Simona Halepová zase upozorňují na to, že by respondenti neměli být roboty. "Ukažte osobnost a přidejte trochu barvy svým příběhům," radí druhá jmenovaná. "Nebojte se mluvit otevřeně, skutečně nás zajímá, jak se právě cítíte," doplňuje Ruska Maria Šarapovová. 

A na závěr přidaly vzkaz pro novináře. "Pořádně si nás nastudujte, než za námi přijdete, poznejte nás."

autor: mih | 7. 8. 2019 15:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama