"Mám hlad, jsem frustrovaná." Plíšková předvedla, jak se nechovat na tiskovce

mih mih
7. 8. 2019 15:01
Hlavně nebýt robot a umět komunikovat s novináři. Nejlepší světové tenistky vytvořily na turnaji v Torontu videonávod, jak se popasovat s tiskovou konferencí. Mezi "lektorkami" byla i česká jednička Karolína Plíšková.
Videonávod tenistek | Video: Youtube.com

"Tady jsou pravidla. A je to stejné jako s Pokémony, musíte je chytit všechny," říká v úvodu videa Japonka Naomi Ósakaová. Ta je přitom známá, že když je v dobré náladě, dokáže na tiskových konferencích novináře opravdu bavit.

Kanaďanka Eugenie Bouchardová nejprve upozornila, že zpovídaný hráč či hráčka by měli sedět rovně a pozorně sledovat místnost. Mobil by měli předat agentovi, protože se nesluší během odpovídání na otázky telefonovat nebo dělat selfie. 

"Jsem tak hladová," demonstruje Karolína Plíšková, jak by se tenistky na tiskovce chovat neměly. V další scénce se pak nebojí ukázat i emoce. "Jsem frustrovaná," a roztrhne list papíru.

Rodačka z Loun poradila tenistkám, aby médiím odtajnila i něco ze soukromého života. Američanky Sloane Stephensové se sama zeptala na plánovanou svatbu.

Kiki Bertensová z Nizozemska a Rumunka Simona Halepová zase upozorňují na to, že by respondenti neměli být roboty. "Ukažte osobnost a přidejte trochu barvy svým příběhům," radí druhá jmenovaná. "Nebojte se mluvit otevřeně, skutečně nás zajímá, jak se právě cítíte," doplňuje Ruska Maria Šarapovová. 

A na závěr přidaly vzkaz pro novináře. "Pořádně si nás nastudujte, než za námi přijdete, poznejte nás."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 1 hodinou

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy