Madrid patří Kvitové, česká hvězda může překonat Serenu. Ale teď je tu pravá výzva

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 5. 2019 13:34
Českátenistka Petra Kvitová na madridské antuce napravila nevýrazný dojem z předchozího utkání proti Francouzce Kristině Mladenovicové. Její krajanku Caroline Garciaovou zdolala taktéž ve dvou setech, úroveň její hry šla ale prudce nahoru.
Podívejte se, jak Kvitová sestřelila Garciaovou. | Video: Associated Press

Na nejpomalejším povrchu působí tak sebejistě, jak se jejím fanouškům před několika lety ani nezdálo. Kvitová druhý rok po sobě předvádí antukovou smršť.

Před rokem dobyla Prahu i Madrid a její pozoruhodná série vítězství se zastavila v Paříži na čísle 13. Teď na tomtéž ukazateli svítí sedmička. Po titulu ve Stuttgartu uhrála devětadvacetiletá tenistka už tři výhry v oblíbeném Madridu. 

"Prostě to tu mám moc ráda," opakuje po každé další výhře. Zdejší vysoce prestižní turnaj už ovládla třikrát, v letech 2011, 2015 a 2018. Pokud by přemožitelku nenašla ani letos, stala by se rekordmankou.

Jeden ze čtyř turnajů kategorie WTA Premier Mandatory, kam od roku 2009 kromě Madridu patří také podniky v Miami, Indian Wells a Pekingu, totiž ještě nikdo nikdy nevyhrál víc než třikrát. V tuto chvíli se Kvitová dělí o prvenství se Serenou Williamsovou a Viktorií Azarenkovou. Obě stále aktivní legendy shodně třikrát vládly v Miami.

K ceněnému primátu ale chybí ještě tři výhry.

A hned na úvod výzva z nejsložitějších. V dnešním večerním čtvrtfinále vyzve česká tenistka v repríze loňského dramatického finále Nizozemku Kiki Bertensovou.

"Hrozně těžký zápas, to je jisté," řekla Kvitová v Madridu. "Viděli jsme to minulý rok tady ve finále, jak těžké to s ní je. A viděli jsme to nedávno ve Stuttgartu," připomněla Češka, že mezi ní a současnou světovou sedmičkou pomalu vzniká poměrně zajímavá rivalita.

Francouzští tenisoví fanoušci mají jasno. Halepová a Kvitová jsou nejlepší antukářky:

Kvitová porazila o téměř dva roky mladší Bertensovou třikrát z pěti duelů. Loňské finále v Madridu přineslo atraktivní bitvu o každý míč, kterou Češka nakonec zvládla. Stejně jako na konci dubna semifinále ve Stuttgartu. V semifinále loňského turnaje v Cincinnati naopak třísetové drama ovládla Holanďanka.

"Myslím si, že se potkáváme v turnaji příliš brzo. Měli jsme se potkat v pozdější fázi. Ale takový je bohužel los," prohlásila nyní Kvitová, která Bertensovou považuje za jednu z nejtěžších možných soupeřek. Zároveň jí ale veřejně vyznala svou náklonnost.

"Mám Kiki moc ráda, stejně jako jejího trenéra. Bude to hezké a zábavné, zase proti ní hrát. Vždycky je to velká výzva, obzvlášť na antuce. Je na ní vidět, jak si hru na antuce užívá," uvedla světová dvojka.

O ní ale platí to samé. Kvitová letos definitivně potvrdila, že jí antuka už vůbec nevadí. Naopak. Díky znatelnému růstu pohybových schopností může na oranžové drti porazit jakoukoli soupeřku.

U Kvitové už prakticky nezáleží na povrchu. Podstatnější jsou pro její výkon klimatické podmínky, zvláště pak vlhkost a horko. Madrid ji v tomto směru vyhovuje dokonale. A krásný tenisový stánek Caja Mágica už je symbolem jejích triumfů. 

 

Právě se děje

Další zprávy