Šafářová debl ve Stuttgartu nevyhrála. S Pavljučenkovovou podlehly domácí dvojici

ČTK ČTK
28. 4. 2019 15:23
Lucie Šafářová nepřijede na turnaj WTA do Prahy s trofejí pro vítězku čtyřhry ze Stuttgartu. S Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou ve finále prohrály a na sklonku kariéry zatím počet deblových titulů zkušené české tenistky zůstal na patnácti.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Šafářová s Pavljučenkovovou společně triumfovaly na okruhu dvakrát, v roce 2012 v Charlestonu a o rok později v Madridu. Pak brněnská rodačka prožila "zlaté" roky s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, která je nyní zraněná.

Ve finále na stuttgartské antuce Šafářová s Pavljučenkovovou podlehly domácí dvojici Mona Barthelová, Anna-Lena Friedsamová po nadějném začátku 6:2, 3:6 a 6:10. Příští týden v Praze se Šafářová představí ve dvojici s Barborou Štefkovou.

O titul ve Stuttgartu dnes bude bojovat i Petra Kvitová proti Anett Kontaveitové z Estonska.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 886.077 dolarů):

Čtyřhra - finále:

Barthelová, Friedsamová (Něm.) - Šafářová, Pavljučenkovová (ČR/Rus.) 2:6, 6:3, 10:6.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy