Loučení se odkládá, newyorská párty Sereny Williamsové pokračuje. Zdolala Koviničovou

30. 8. 2022 6:46
Americká tenistka Serena WIlliamsová, která se na grandslamovém US Open ve čtyřiceti letech nejspíš rozloučí s profesionální kariérou, postoupila na betonových dvorcích ve Flushing Meadows do 2. kola.
Serena Williamsová po vítězství v prvním kole US Open 2022 | Video: Asociated Press

Vítězka 23 grandslamových titulů porazila za ovací domácích fanoušků Danku Koviničovou z Černé Hory dvakrát 6:3 a zahraje si ve dvouhře minimálně ještě jeden zápas.

V dalším kole narazí na světovou dvojku Anett Kontaveitovou z Estonska.

"Chtěla jsem ze sebe vydat to nejlepší. Na tomto hřišti se navíc cítím vždy tak sebevědomě," rozplývala se Williamsová po utkání na kurtu. "To, že tu můžu být, pro mě hodně znamená," doplnila.

Šestinásobnou vítězku US Open na kurtu Arthura Ashe podpořili v hledišti bývalý americký prezident Bill Clinton, herec Hugh Jackman nebo bývalý boxer Mike Tyson. Nechyběl ani její manžel a čtyřletá dcera Alexis Olympie.

Proti osmdesáté hráčce světa Koviničové začala Williamsová utkání rozpačitě a po dvou ztracených servisech prohrávala brzy 2:3. Následně však Američanka vyhrála další čtyři hry po sobě a získala první set.

Ve druhé sadě už americká hvězda udržela stoprocentní úspěšnost podání a soupeřku opět dvakrát "brejkla. Po hodině a 42 minutách si tak mohla vychutnat aplaus více než 23 tisíc fanoušků v hledišti.

Navzdory šesti dvojchybám zaznamenala v utkání devět es a 23 vítězných úderů.